Zemgalē uzvar LLU un Ozolnieki

image1Četri Zemgales badmintona klubi trešdien, 25.novembrī LLU Sporta namā uzsāka cīņas Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām. Savā pirmajā spēlē LLU studentu komanda ar 5:0 pievieca Penkuli, bet Ozolnieki ar 3:2 bija pārāki par Jelgavu.Latvijas čempionāta finālturnīrā, kas notiks 2015.gada 19.decembrī Siguldā, piedalīsies tikai viena no četrām Zemgales divīzijas komandām – Jelgava, Ozolnieki, Penkule vai LLU.

LLU studentu komanda uzvarēja Penkuli pārliecinoši, nezaudējot nevienu spēli un arī nevienu setu. LLU komandā spēlē tikai LLU studenti, starp kuriem ir arī daudzi jaunieši, kas iepriekš nopietni trenējušies badmintonā. Savukārt Penkules komandā spēlē Penkules iedzīvotāji, kuri badmintonu regulāri spēlē divas reizes nedēļā.

Jelgavas un Ozolnieku cīņa bija ļoti saspringta. Sākotnēji Jelgavas jaukto dubultspēļu pāris Guntis Kupčs un Diāna Gailuma uzveica Olafu Krūzmētru un Ritu Vāceri no Ozolniekiem, jelgavniecies bija pārākas arī sieviešu dubultspēlēs, taču vieriešu pāris Guntis Kupčs un Pauls Rozenvalds piekāpās Olafam Krūzmētram un Ivaram Mozgim, un arī vīriešu vienspēlēs 11 gadus vecais Pauls Rozenvalds piekāpās Ivaram Mozgim. Izšķirošā bija sieviešu vienspēlē starp Zilviju Poču un Ritu Vāceri. Tā bija vienīgā spēlē, kas beidzās trijos setus. Un lai gan izšķirošājā setā Zilvija bija priekšā ar 17:10, tomēr Rita prata atspēlēties un izšķirošais sets noslēdzās ar 19:21.

Jelgavas komandā spēlē gan pieredzējušie Jelgavas badmintona spēlētāji, gan arī perspektīvie jaunieši. Ozolnieku komandā pieteikušies gan ķīnieši, gan arī sportiskie Ozolnieku iedzīvotāji, kas badmintonu iepriekš spēlēja Jelgavā.

Nākamajā trešdienā, 2.decembrī LLU uzņems pie sevis Ozolnieku komandu, bet Jelgava dosies izbraukuma spēlē uz Penkuli.

Trešdien, 25.novembrī vienlaicīgi notika vēl divas citas Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām kvalifikācijas turnīra spēlēs. Vidzemes divīzijā Valka savā vienīgajā mājas spēlē uzvarēja Valmieru ar 3:2, bet Rīgas divīzijā RTU negaidīti uzvarēja BK “Rīga”.

Atgādinām, ka komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā vakarā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.

Latvijas čempionātam ir pieteiktas 22 komandas un 180 badmintona spēlētāji. Latvijas komandās ir pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs ir pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionāta spēlēs arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.

Latvijas čempionātā ir pieteiktas gan Latvijas apdzīvotās vietas, piemēram Liepāja, Talsi, Jelgava, Ozolnieki, Penkule, Baloži, Salaspils, Sigulda, Valmiera un Valka, gan arī badmintona klubi, piemēram “ENRI”, “Rīgas Badmintona skola”, “Dārta”, “Saulrīti”, gan arī divas augstskolu komandas – LLU un RTU.

“Latvijas Badmintona federācija šogad ir aizsākusi jaunu iniciatīvu – Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām turpmāk notiks nevis vienu dienu, kā tas bijis līdz šim, bet sezonas garumā organizējot grupu turnīrus, komandām spēlējot mājas un izbraukuma spēlēs,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Latvijas Badmintona federācija neplāno attiekties no finālturnīra rīkošanas. “Finālturnīram ir jābūt, lai noskaidrotu Latvijas čempionus, taču uzsvars un akcents būs nevis uz finālturnīru, bet gan regulāro sezonu, kad iesaistīti gan spēlētāji, gan atbalstītāji, arī vietējie masu informācijas līdzekļi un pašvaldības,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta Kristians Rozenvalds.

Informācija par Latvijas čempionātu badmintonā klubu komandām:
http://www.badminton.lv/index.php?lang=lv&id=305

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s