No Zemgales uz Latvijas čempionātu badmintonā kvalificējas LLU studentu komanda

LLU_JelgavaTrešdien, 9.decembrī Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām Zemgales divīzijas kvalifikācijas turnīra beidzamajā spēle LLU pārliecinoši ar 5:0 uzvarēja Jelgavas komandu, un izcīnīja vietu Latvijas čempionāta finālturnīrā, kas notiks 2015.gada 19.decembrī Siguldā.

>>> Skatīt info par Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām

LLU studentu komandā spēlēja tikai LLU studenti, un šī komanda bija vienīgā, kas kvalifikācijas turnīrā Zemgales divīzijā uzvarēja visās spēlēs, turklāt divās spēlēs uzvarot ar maksimālo rezultātu 5:0. Vienīgie, kas spēja izrādīt LLU studentiem pretestību, bija Ozolnieku komandā spēlējošie badmintona spēlētāji.

Ozolnieki kvalifikācijas turnīru noslēdza ar divām uzvarām un vienu zaudējumu. 5.decembrī, daudziem līdzjutējiem klātesot Ozolnieku sporta namā, Ozolnieki uzvarēja Penkuli ar 4:1. Iepriekš Ozolnieki jau bija uzvarējuši Jelgavu, bet turnīra pirmajā spēlē zaudēja Zemgales divīzijas līderiem – LLU studentiem.

Penkule kvalifikācijas turnīru noslēdza ar vienu uzvaru un diviem zaudējumiem. Arī Penkule uzvarēja Jelgavu, taču zaudēja gan LLU studentiem, gan arī cīņā par 2.vietu piekāpās Ozolniekiem.

Vienīgā komada, kura tā arī neizbaudīja uzvaras garšu, ir Jelgava, kura visas līdzšinējās speļēs zaudēja. Vissāpīgāk Jelgava zaudēja LLU studentiem – 0:5, taču abās pārējās spēlēs Jelgava bija viens pāris punktu attālumā no uzvaras, jo zaudēja ar 2:3. Spēlē ar Ozolniekiem izšķirošā Jelgavai bija sieviešu vienspēle, kas tika zaudēta trijos setos, bet spēlē pret Penkuli izšķirošā bija sieviešu dubultspēle, kur arī tikai zaudēta trijos setos.

Atskatoties uz Zemgalas kvalifikācijas turnīra norisi, Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds pauda īpašu gandarījumu par līdzjutēju klātbūtni Ozolnieku un Penkules spēlēs laikā. “Tieši tāds arī bija mūsu mērķis, ka būs šādas Latvijas čempionāta spēles, kuras zālē klātienē vēros līdzjutēji. Paldies arī Ozolnieku klubam, kurš īpaši piestrādāja, lai par spēli izziņutu vietējiem interesentiem. Lai ir vairāk šādas spēles! Un lai ir vairāk vietas, kur notiek šādas spēles! Esmu pārliecināts, ka ikviens spēlētājs vēlētos spēlēt šādā atmosfērā,” priekos dalās Kristians Rozenvalds.

Atgādinām, ka komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā vakarā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.

Latvijas čempionātam bija pieteiktas 22 komandas un 180 badmintona spēlētāji. Latvijas komandās ir pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs ir pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionāta spēlēs arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.

Latvijas čempionātā bija pieteiktas gan Latvijas apdzīvotās vietas, piemēram Liepāja, Talsi, Jelgava, Ozolnieki, Penkule, Baloži, Salaspils, Sigulda, Valmiera un Valka, gan arī badmintona klubi, piemēram “Enri”, “Rīgas Badmintona skola”, “Dārta”, “Saulrīti”, gan arī divas augstskolu komandas – LLU un RTU.

“Latvijas Badmintona federācija šogad ir aizsākusi jaunu iniciatīvu – Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām turpmāk notiks nevis vienu dienu, kā tas bijis līdz šim, bet sezonas garumā organizējot grupu turnīrus, komandām spēlējot mājas un izbraukuma spēlēs,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta Kristians Rozenvalds.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s