18.septembrī LLU Sporta centrā #BeActive badmintona nodarbība

eiropas-sporta-nedela

Svētdien, 18.septembrī LLU Sporta centrā notika publiska un bezmaksas badmintona nodarbība #BeActive Eiropas sporta nedēļas ietvaros. Nodarbības laikā interesenti varēja gan skatīties, kā badmintonu spēlē jau pieredzējušākie Jelgavas badmintona spēlētāji, gan arī paši piedalīties pilvērtīgā treniņā, bet pēc tam arī paprovēt spēkus badmintona spēlē. 22.septembrī #BeActive badmintona nodarbība notiks Ozolniekos.

#BeActive badmintona nodarbība Jelgavā  izvērtās ļoti starptautiska – piedalījās ne tikai jelgavnieki, bet arī LLU studenti no Šrilankas, Honkongas, Francijas un Indijas. Visas šīs valstis vieno labas badmintona tradīcijas, un cerams, ka šie badmintonu spēlējošie studenti šogad būs manāmi arī badmintona pasākumos ne tikai Jelgavā.

Publiskajā  badmintona nodarbība piedalījās arī Jelgavā dzīvojošā badmintona spēlētāja Terēze Balode, kura ir viena no Latvijas spēlētājām, kura piedalījās pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International”, kurš notika Jelgavā no 2. līdz 5. jūnijam. Nodarbībā piedalījās arī Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

#BeActive publiskās badmintona nodarbībā iesācējiem bija iespēja arī uzspēlēt vienu setu līdz 11 punktiem pret 12 gadus veco jelgavnieku Paulu Rozenvaldu, kurš ir vairākkārtējs Latvijas jaunatnes čempions. Iesācēji katru spēli sāka ar handikapa rezultātu 9:0. Seta uzvarētājiem bija pārsteiguma balvas. Diemžēļ, šo balvu saņēma tikai viens no 7 iesācējiem, jo pārējās spēlēs Pauls Rozenvalds nekļūdījās.

#BeActive publiskās nodarbības laikā iesācējiem bija iespēja piedalīties pilnvērtīgā badmintona treniņā, iemācoties kā pareizi rokā jātur rakete, kā izdarāms badmintona sitiens, kā spert soļus, un citi badmintona spēles pamatelementi.

“Šajā laikā, svētdienas no 11:00 līdz 13:00 mums LLU Sporta centrā notiek iknedēļas badmintona nodarbība, kurā piedalās gan pieredzējuši spēlētāji, gan arī svētdienas spēlētāji, tai skaitā ģimenes ar bērniem. Tā ir badmintona priekšrocība, ka zālē paralēli var spēlēt gan meistari un iesācēji, gan jauni un veci, gan vīriešu un sievietes, katra savā stūrī atrodot sev spēles partnerus,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Kā viena LLU Sporta centra badmintona nodarbību priekšrocībām ir blakus esošais peldbaseins. Uz Jelgavu svētdienas sabrauc spēlēt badmintonu arī rīdzinieki un jūrmalnieki, jo LLU Sporta centrā sākumā var izskrieties un kārtīgi nosvīst badmintona laukumos, bet pēc tam 45 minūtes peldēties LLU peldbaseinā.

Ikdienā viena badmintona nodarbība LLU Sporta centā maksā 1,50 eiro, saskaņā ar LLU apstiprināto LLU Sporta centra pakalpojumu cenrādi. Viena peldēšanas nodarbība maksā 5,00 eiro, bet ģimenēm un vairākkārtējiem apmeklējumiem ir visdažādākās atlaides.

LLU Sporta centrā badmintons arī šajā sezonā būs no visbiežāk spēlētajām sporta spēlēm, jo nedēļas laikā badmintona nodarbības būs 6 reizes nedēļā:
– Pirmdienās 16:30-18:00 (studentiem un jauniešiem)
– Trešdienās 08:30-10:00 (pasniedzējiem un pieaugušajiem)
– Trešdienās 16:30-18:00 (studentiem un jauniešiem)
– Ceturtdienās 16:00-17:30 (studentiem un jauniešiem)
– Piektdienās 08:30-10:00 (pasniedzējiem un pieaugušajiem)
– Svētdienās 11:00-13:00 (visiem interesentiem).

LLU Sporta centrā ir 5 badmintona laukumi, tai skaitā 3 dubultspēļu laukumi un 2 vienspēļu laukumi.

LLU Sporta centra rīcībā ir 16 “Yonex” badmintona raketes, ar kurām ikdienā spēlē LLU studenti,. Šīs raketes varēs izmēģināt arī svētdienas publikās badmintona nodarbības laikā. Šīs 16 badmintona raketes, kā arī 4 badmintona tīklus un 4×6 badmintona bumbiņas šī gada 7.septembrī pirmās badmintona nodarbības laikā LLU Sporta centra direktoram Jānim Vītolam pasniedza Jelgavā dzīvojošais Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. Šādus Pasaules badmintona federācijas skolu programmas “Shuttle time” badmintona komplektus Latvijas badmintona federācija šogad izplata Latvijas mācību iestādēs, tādējādi mudinot audzēkņus spēlēt badmintonu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s