Latvijas čempionātā badmintonā jauniešiem jelgavniekiem 2 zelta un 2 sudraba medaļas

IMG_2600Jelgavnieki arī šogad ir atgriezušies no Latvijas čempionāta badmintonā jauniešiem ar medaļām. Latvijas čempionāts šogad notika Valmierā, no 29. līdz 30.aprīlim, un jelgavnieki izcīnīja 4 medaļas, tai skaitā 2 zelta un divas sudraba.

Jau ceturto gadu pēc kārtas zēnu dubultspēles par Latvijas čempionu kļuvis 4.vidusskolas 6.klases skolnieks Pauls Eliass Rozenvalds. Citus gadus Pauls ir izcīnījis vairākas medaļas vienā čempionātā, taču šis čempioināts viņam nebija tik veiksmīgs. Nācās samierināties ar vēl divām 4.vietām. Jāņem vērā arī to, ka saskaņā ar Latvijas badmintona federācijas noteikto kārtību, 2004. gadā dzimušais Pauls šogad piedalījās U15 vecuma grupā, kopā ar 2003.gadā dzimušajiem jauniešiem, tātad bija gadu jaunāks par daļu no saviem sāncenšiem.

IMG_2475

Pirmo reizi par Latvijas čempioni kļuva Jelgavas 4.vidusskolas 5.klases skolniece Lenija Slivjuka. Viņa uzvarēja U13 jauktajās dubultspēlēs pārī ar salaspilieti Krišjāni Āboltiņu.

IMG_2657

Lenija Slivjuka izcīnīja ar sudraba medaļu U13 meiteņu dubultspēlēs pāri ar jelgavnieci Esteri Pikšu.

IMG_2592

No Jelgavas uz Latvijas čempionātu devās 6 jaunieši, tai skaitā Pauls Eliass Rozenvalds, Elīza Paula Rozenvalde, Lenija Slivjuka, Estere Pikša, Marta Lillā, Margareta Svikule Cigelniece.

Jelgavā badmintonam ir radīti ļoti labvelīgi apstākļi. 6 reizes nedēļā badmintonu var spēlēt LLU Sporta centrā, tai skaitā pirmdienās, trešdienās un cetrudienās pēcpusdienās, trešdienas un piektdienas rītos, kā arī svētdienas priekšpusdienās. Badmintona nodarbības notiek arī pirmdienās 4.vidusskolā un piektdienās 6.vidusskolā.

Latvijas čempionāts jauniešiem U11-17 notika Valmierā, 29.-30.aprīlī, pulcējot 113 dalībniekus no Liepājas, Talsiem, Jelgavas, Ozolniekiem, Olaines, Baložiem, Bauskas, Jēkabpils, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras, Valkas un Rīgas. Visvairāk zelta medaļas arī šogad izcīnīja siguldieši, taču vairākas zelta medaļas izcīnīja arī Valmieras, Salaspils, Jelgavas, Talsu, Liepājas un Rīgas jaunie badmintonisti.

Medaļu kopvērtējumā Jelgavas badmintonisti ar izcīnītajām 4 medaļām ir 5.vietā Latvijā. Visvairāk medaļas izcīnīja siguldieši – 42 medaļas, 15 medaļas izcīnīja gan Valmieras, gan Rīgas badmintonisti, bet 8 medaļas jaunieši no Talsiem. Šogad neviens no jauniešiem nekļuva par absolūto čempionu, izcīnot trīs zelta medaļas vienā vecuma grupā, taču ļoti daudzi jaunieši bija ļoti tuvu šādam panākumam.

Visas Latvijas čempionāta badmintonā jauniešiem finālspēles tiešraidē varēja skatīties Latvijas badmintona federācijas Facebook profilā. Visas finālspēles tiesāja divi līnijtiesneši un pieaicinātie paaugstinājuma tiesneši: Diana Gailuma, Juris Krūmiņš, Guntars Strazdiņš, Kristaps Pilveris.

Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds atzīmē, ka šogad Latvijas čempionātā piedalījās dalībnieki no jauniem badmintona centriem, tai skaitā Ozolniekiem, Olaines, Bauskas un Jēkabpils, tādējādi apliecinot badmintona popularitātes kāpumu. Nākamgad mērķis ir sapulcināt dalībniekus no vismaz 20 Latvijas pašvaldībām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s