Paulam Rozenvaldam pirmais Eiropas čempionāts badmintonā

Jelgavas 4.vidusskolas 7b skolnieks Pauls Eliass Rozenvalds tikko ir atgriezies no Krievijas pilsētas Kazaņas, kur no 16. līdz 18.februārim notika Eiropas čempionāts badmintonā U15 vecuma grupā. 

>>> Skatīt Eiropas čempionāta U15 rezultātus
>>> Skatīt Latvijas spēlētāju spēļu sarakstu un rezultātus

Eiropas U15 čempionātā piedalījās arī 8 spēlētāji no Latvijas, tai skaitā siguldieši Alens Zandovskis, Dāvis Strazdiņš, Marta Brengule, Amanda Sofija Grosberga, Annija Rulle-Titava, Anna Kupča, kā arī Patriks Kandis no Talsiem un Pauls Eliass Rozenvalds no Jelgavas. Kopā ar Latvijas jauniešiem Kazaņā ir arī Latvijas U15 izlases treneris Ainārs  Gureckis.

Diemžēl gada vissvarīgākajā turnīrā Paulam neizdevās parādīt savu vislabāko sniegumu, jo iepriekšējā dienā Maskavā, trenējoties kopā ar Krievijas U17 izlasi, viņš bija savainojis roku. Ārsti konstatēja saites sastiepumu delnas rajonā. Nelīdzēja ne teipi, ne pretsāpju līdzekļi, tāpēc katrs sitiens tika veikts ar sāpēm.

Vienspēlēs Pauls Eliass Rozenvalds tika izsēts pret Idan Schneidman no Izraēlas. Zaudējums divos setos (13-21, 10-21), tādējādi vienspēļu turnīrs Paulam jau bija beidzies, jo Eiropas čempionātā cīņu turpina tikai uzvarētāji.

Vīriešu dubultspēlēs kopā ar Alenu Zandovski arī zaudējums divos (14-21, 17-21) setos pirmajā un vienīgajā spēlē pret Nīderlandes pāri Noah Haase & Rens Lagrouw.

No Latvijas spēlētājiem līdz 1/8 finālam tika gan meiteņu dubultspēļu pāris Marta Brengule & Amanda Sofija Grosberga, gan jaukto dubultspēļu pāris Alens Zandovskis & Marta Brengule. Diemžēl abiem Latvijas pāriem 1/8 finālā pretim stājās spēcīgie Krievijas pāri, kas pēcāk cīnījās finālā, tādējādi Latvijas spēlētājiem Eiropas čempionāts beidzās jau otrajā dienā.

Latvijas badmintona U15 izlases treneris Ainārs Gureckis divu Latvijas pāru iekļūšanu 1/8 finālā vērtē ļoti atzinīgi. “Latvijas spēlētājiem, diemžēl, bieži ir nācies piedzīvot situāciju, ka Eiropas čempionāts beidzās jau pēc pirmās spēles, bet mums otrajā dienā bija pat divas spēles,” norāda Ainārs Gureckis. Ļoti tuvu iekļūšanai nākamā kārtā bija arī Annija Rulle-Titava meiteņu vienspēlēs, bet zaudējums igaunietei Mia Kask (17-21, 24-22, 13-21). Iespēja uzvarēt pirmajā spēlē pret baltkrievieti Yuliya Sitnikava bija arī Amandai Sofijai Grosbergai (10-21, 25-27).

Ainārs Gurekis uzskata, ka Latvijas spēlētāju sniegumu iespaidoja arī pārāk lielais satraukums spēlējot tik lielā arēnā, ar līdzjutējiem, piemēram Spānijas jauniešiem laukuma malā aktīvi līdzi juta arī Olimpiskā čempione Caroline Marin.

Latvijas Latvijas badmintona federācijai uz Eiropas čempionātu bija iespēja pieteikt 2 spēlētājus gan vīriešu, gan sieviešu vienspēlēs, divus pārus gan vīriešu, gan sieviešu dubultspēlēs, kā arī divus pārus jauktajās dubultspēlēs. Viens spēlētājs varēja piedalīties ne vairāk kā divās kategorijās. Tādējādi no Latvijas uz Eiropas čempionātu U15 bija iespēja pieteikt 8 spēlētājus, un Latvija šo savu kvotu pilnībā izmantoja.

Latvijas jaunieši uz Eiropas čempionātu devās ļoti taupīgi – ar “Ecolines” autobusu no Rīgas uz Maskavu, bet no Maskavas uz Kazaņu ar divstāvīgo nakts vilcienu. Jauniešiem bija iespēja arī apskatīt Maskavu, tai skaitā pēcpusdienā trenēties kopā ar Krievijas spēcīgākajiem U17 jauniešiem un Eiropas čempionu Georgiju Karpovu, kā arī būt uzņemtiem Latvijas vēstniecībā Maskavā.

Eiropas čempionāts U15 notiek reizi divos gados, vienlaicīgi ar Eiropas čempionātu vīriešu un sieviešu komandām. Tādejādi jauniešiem ir iespēja klātienē vērot kontinenta spēcīgāko spēlētāju spēles, kā arī pašiem sacensties uz tiem pašiem laukumiem, kopā pārģērbjoties, iesildoties, braucot autobusā, un ēdot pusdienas. Latvijas jaunieši jau izmantoja iespēju nofotografēties un iztaujāt Olimpisko čempioni Karolinu Marinu no Spānijas.

Eiropas čempionātā badmintonā U15, kas no notika Krievijas pilsētā Kazaņā, Krievijas jaunie badmintonisti uzvarēja meiteņu vienspēlēs, meiteņu dubultspēles un jauktajās dubultspēlēs. Par Eiropas čempionu zēnu vienspēlēs kļuva spēlētājs no Francijas, bet zēnu dubultspēlēs uzvarēja Dānijas pāris.

Krievijas spēlētāji izcīnīja vēl arī divas 2.vietas (meiteņu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēles), kā arī četras 3.vietas (zēnu vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī meiteņu vienspēlēs un dubultspēlēs). Jāatzīmē arī Francijas spēlētāju sasniegums – 1. un 2.vieta zēnu vienspēlēs, kā arī 3.vietas zēnu, meiteņu  un jauktajās dubultspēlēs. Šajā Eiropas čempionātā medaļas vēl saņēma arī Dānija – 1. un 2.vieta zēnu dubultspēlēs un 3.vieta zēnu vienspēlēs, Anglija – 2.vieta sieviešu vienspēlēs, Ukraina – 3.vieta sieviešu vienspēlēs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s