Divas bronzas medaļas Latvijas junioru U19 čempionātā badmintonā

14 gadus vecais Jelgavas 4.vidusskolas skolnieks Pauls Eliass Rozenvalds aizvadītajā nedēļas nogalē Valmierā notikušajā Latvijas junioru U19 čempionātā badmintonā izcīnīja divas bronzas medaļas. Viņš kopā ar liepājnieku Gustavu Dāvidu Breču izcīnīja 3.vietu vīriešu dubultspēlēs, tāpat 3.vieta arī jauktajās dubultspēles kopā ar Anniju Rulli-Titavu no Siguldas. 

Jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds bija vienīgais Jelgavas badmintonists šajā Latvijas junioru U19 čempionātā, kurā piedalījās 53 jaunieši, tai skaitā no Liepājas, Talsiem, Siguldas, Jēkabpils, Valmieras un Rīgas. Vienlaicīgi ar Latvijas junioru U19 čempionātu notika arī Latvijas jaunatnes U11 čempionāts, kurā piedalījās 28 bērni, taču šoreiz neviens no Jelgavas.

Latvijas čempionāta medaļnieki saņēma ne tikai Latvijas badmintona federācijas sarūpētās medaļas, bet arī žurnālu komplektus no izdevniecības “Dienas Žurnāli”, kā arī dāvanu kartes no autoskolas “Einšteins”. Visas Latvijas junioru U19 čempionāta badmintonā spēles tiešraidē translēja “Sportacentrs TV”.

Tāpat Valmierā vienlaicīgi notika arī KROM Kendama sponsorētais Latvijas kauss U13, kurā piedalījās 30 bērni, tai skaitā arī Jelgavas 4.vidusskolas 6.klases skolniece Loreta Boka, kura 18 meiteņu konkurencē izcīnīja 13.vietu. Šo sacensību laikā notika arī KROM Kendama meistarklase, kurā piedalījās trīskārtējais Pasaules Kendama čempions Bonz Atron (ASV). Kendama ir meistarības un roku veiklības spēle, kas radusies Eiropā, bet pa īstam attīstījusies tieši Japānā. Kendama guvusi popularitāti visā pasaulē – it īpaši pēdējos gados. Tā sastāv no ken (japāņu valodā koks) un tama (bumba). Ir divi kausi, lielais un mazais, kā arī spice, uz kuras var uzdurt bumbiņu. Dizains un pielietojums šai spēlei nav daudz mainījies jau vairākus simtus gadu.

Jau šonedēļ Pauls Eliass Rozenvalds kopā ar Latvijas U17 izlases spēlētajiem dosies uz Eiropas U17 reitinga turnīru, kas notiks Tartu. Nākamgad Pauls Eliass Rozenvalds jau būs sasniedzis atbilstošu vecumu, lai varētu piedalīties Latvijas Jaunatnes Olimpiādē, kas notiks Jelgavā, un cer izcīnīt kādu no medaļām, palīdzot Jelgavai cīnīties par augstāku vietu kopvērtējumā.

2018.gadā Pauls Eliass Rozenvads ir piedalījies Latvijas čempionātos trijās vecuma grupās, tai skaitā savā U15 grupā izcīnot 2.vietu jauktajās dubultspēlēs kopā ar siguldieti Anniju Rulli-Titavu, U17 grupā izcīnot 3.vietu zēnu dubultspēlēs kopā ar liepājnieku Gustavu Dāvidu Breču. Tādējādi šogad Latvijas čempionātos Pauls Eliass Rozenvads ir izcīnījis četras medaļas. Badmintonu Pauls Eliass Rozenvads spēlē kopš 2014.gada. Šajā laikā viņš Latvijas čempionātos ir izcīnījis 5 zelta, 3 sudraba un 5 bronzas medaļas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s