Latvijas ģimeņu kausā badmintonā dominē jelgavnieki 

23.februārī Jaunolainē jau trešo gadu pēc kārtas notika Latvijas ģimeņu kauss badmintonā. Turnīrā piedalījās arī 9 ģimeņu pāri no Jelgavas, turklāt jauktajās dubultspēlēs uz pjedestālā bija tikai jelgavnieki.

Jauktajās dubultspēlēs piedalījās 16 pāri, kuri tika izkārtoti vienmīnusa tabulās saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu. Noslēgumā uz pjedestālā bija tikai jelgavnieki. Finālspēlē Pauls Panke & Gunta Arena divos setos (21-10, 21-12) uzvarēja Pauls Eliass Rozenvalds & Diāna Gailuma, savukārt bronzas finālā Guntis Leska & Estere Pikša divos setos (21-7, 21-18) uzvarēja Liepājas pāri Dinārs Bronka & Santa Bronka.

Jaukto dubultspēļu finālā tika ieviests papildus “apgrūtinājums”, kāds ir ļoti ierasts šādos ģimeņu turnīrs cituviet pasaulē – tika izskaitīti tikai tie punkti, kuri tika nosvinēti.

Sieviešu dubultspēlēs piedalījās 5 pāri, tai skaitā Jelgavas māsas Madara un Marta Buses, kuras šoreiz palika 5.vietā. Izšķirošajā spēlē par 1.vietu savā starpā tikās pieredzējušās Latvijas juniores un kopā spēlējošās Latvijas čempiones – Arta Priedniece un Arīna Babre, kuras spēlēja ar savām mammām Inesi Priednieci un Lieni Babri. Trijos setos (13-21, 21-12, 21-17) uzvarēja Arta Priedniece &  Inese Priedniece.

Vīriešu dubultspēlēs piedalījās 9 pāri, kuri pēc Latvijas badmintona reitinga tika sadalīti trijās apakšgrupās pa trim, bet apakšgrupu uzvarētāji vēlāk izspēlēja vēl vienu grupas turnīru, lai savā starpā sadalītu vietas uz pjedestāla. Jelgavu šajā disciplīnā pārstāvēja Gulbju ģimenes pāris, Aigars Gulbis & Rihards Gulbis. Šis tēva un dēla duets izcīnīja 8.vietu.

Vīriešu dubultspēlēs nepārspēti palika Liepājas brāļi Breči – Gustavs un Lūkass, savukārt spēlē par 2.vietu tikās divi tēvu un dēlu pāri – Aivis  Romka & Edgars Romka divos setos (21-18, 21-19) uzvarēja Viesturs Bajārs & Oskars Bajārs.

Jaunolaines sporta namā uz Latvijas ģimenes kausu badmintonā bija sabraukuši 60 dalībnieki no Liepājas, Auces, Jelgavas, Olaines, Baložiem, Jūrmalas, Jēkabpils, Salaspils, Ogres, Valkas, Valmieras, Cēsīm, Siguldas un Rīgas. Latvijas ģimeņu kausā varēja piedalīties tikai ģimeņu pāri, tai skaitā vīri un sievas, kopā dzīvojošo pāri, mātes un meitas, tēvi un dēli, brāļi un māsas.

2019.gadā ģimenes kausā piedalījās 26 spēlētāji, bet vairāk bija 2018.gadā  – 44. Šogad ģimeņu turnīrā piedalījās 60 dalībnieki un tas ir rekorddaudz. “Turklāt, šogad dažādu iemeslu dēļ nevarēja piedalīties daudzas badmintona ģimenes, arī tās, kuras piedalījās ģimenes turnīros iepriekš. Tātad vēl ir kur augt!” rezumē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Ģimeņu turnīrs tradicionāli notiek neilgi pirms vai pēc Valentīna dienas. Sākotnēji ģimeņu turnīrs bija ieplānots 9.februārī Jelgavā, vienlaicīgi ar Ledus skulptūru festivālu, tāpat kā iepriekš. Taču līdz ar Latvijas jaunatnes basketbola līgas turnīra pārcelšanu uz LLU Sporta centru, vairs nebija pieejama šī iepriekš ieplānotā sporta zāle. Vēl bija iespēja šo turnīru rīkot 15.februāri, taču šajā dienā jau bija ieplānoti badmintona turnīri Cēsis un Olainē. Kā risinājums tika atrasts 23.februāris, kad bija pieejama zālē un šajā dienā nav ieplānoti citi badmintona notikumi, taču vienlaicīgi saglabājot tradīciju šo turnīru rīkot februārī.

“Negribējās šo tradīciju pazaudēt! Ir daudz ģimenes, kuras šo turnīru gaida, kad kopā var uzspēlēt tēvi un mātes ar saviem bērniem, brāļi un māsas, kuri citkārt Latvijas badmintona turnīros kopā nespēlē. Tas labi, ka badmintons var vienot ģimenes! Lepojamies ar to, ka badmintons ir tāds sporta veids, kuru kopā var spēlēt visa ģimene,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Latvijas badmintona federācija šobrīd savlaicīgi vēršas pie Latvijas badmintona klubiem, lai tie jau savlaicīgi apsver iespēju sarīkot šādu ģimenes turnīru nākamgad 13. vai 14.februārī, radot badmintona ģimenes svētkus.

Šogad Ģimenes turnīru uzņēmās rīkot Olaines badmintona klubs A73, turnīra direktors un tiesnesis bija Andrejs Šlikovs.

Ģimeņu turnīrā varēja piedalīties dubultspēļu pāri, tai skaitā vīrs un sieva, kopdzīves partneri, tēvi un dēli, mātes un meitas, brāļi un māsas. Viens spēlētājs varēja piedalīties divās dažādās disciplīnās, bet nevarēja piedalīties divkārtīgi vienā disciplīnā (piemēram vīriešu dubultspēlēs kopā ar brāli un tēvu vai dēlu).

Turnīrs tiks iekļauts Latvijas badmintona reitingā, bet tā koeficients tiks samazināts, jo turnīrā bija ierobežojumi dalībnieku sastāvam.

>>> Skatīt spēlētāju un spēļu sarakstu Tournamentsoftware

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s