Jelgavniekam bronza Eiropas U17 reitinga badmintona turnīrā

Jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds Siguldā notikušajā Eiropas U17 reitinga turnīrā Yonex Latvia U17 International izcīnīja bronzas medaļas zēnu dubultspēlēs kopā ar talasenieku Patriku Kandi. Šajā turnīrā Pauls Eliass Rozenvalds spēlēja arī vienspēlēs, šajā disciplīnā izcīnot dalīto 9.vietu.

>>> Skatīt Yonex Latvia International 2020 uzvarētāju sarakstu
>>> Skatīt finālspēļu video Youtube kanālā
>>> Skatīt foto no apbalvošanas ceremonijas

Latvijas spēlētāji šajā turnīra izcīnīja vienu zelta un  trīs bronzas medaļas, savukārt Igaunijas junioru uzvarēja 4 no 5 fināliem. Spānijas spēlētāji izcīnīja vienu sudraba un divas bronzas medaļas, bet lietuvieši šajā turnīrā palika bez medaļām.

Latvijas spēlētāji uz apbalvošanas pjedestāla bija 4 no 5 badmintona disciplīnām, izņemot zēnu vienspēlēs. Meiteņu vienspēlēs pirmo reizi pirmo vietu kādā no Eiropas U17 reitinga turnīriem izcīnīja siguldiete Anna Kupča. Savukārt bronzas medaļas jauktajās dubultspēlēs izcīnīja siguldietis Dāvis Strazdiņš kopā ar valmierieti Arīnu Babri, meiteņu dubultspēlēs rīdzinieces Megija Āboltiņa un Diāna Bespalova, zēnu dubultspēlēs talsenieks Patriks Kandis un jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds.

Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs “Yonex Latvia U17 International” Siguldas Sporta centrā šogad notika jau otro gadu pēc kārtas. Šogad turnīra dalībnieku skaits bija pieticīgāks nekā pirms gada, kad turnīrā piedalījās jaunieši no 14 valstīm. Šogad bija pārstāvētas tikai 4 valstis – Lietuva, Latvija un Igaunija, kā arī Spānijas.

Siguldā notiekošais Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs bija pirmais pēc Covid-19 dīkstāves un viens no nedaudzajiem turnīriem, kurš nav atcelts vai pārcelts Covid-19 dēļ. Pirms Covid-19 pandēmijas, šogad paspēja notikt tikai trīs Eiropas U17 badmintona reitinga turnīri – Zviedrijā, Spānijā un kā pēdējais bija 2020.gada 21.februārā notikušais Yonex France U17 Open. Pārējie ieplānoti turnīri kopš 2020.gada marta ir atcelti. Nākamā nedēļā pēc Latvijas turnīra, cerams, notiks arī turnīrs Slovākijā, savukārt oktobrī ieplānoti turnīri Čehijā, Austrijā, Lietuvā un Horvātijā.

“Eiropas U17 reitinga turnīrs Siguldā bija pirmais šāds turnīrs Eiropā pēc Covid-19 ieilgušās pauzes kopš 2020.gada 21.februārī notikušā “Yonex France U17 Open”. Tā ir liela atbildība, jo daudzu nākamo Eiropas U17 turnīru liktenis būs atkarīgs no tā, cik veiksmīgi tiks aizvadīts turnīrs Siguldā. Mūsu uzdevums ir būt tiem pirmajiem, kas iestaigā taciņu no jauna,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

“Turnīrs sākotnēji bija ieplānots no 11. septembra līdz 13.septembrim. Sākotnēji mums bija doma, ka vairāk spēlēsim sestdienā un svētdienā, taču līdz ar saspringto Covid-19 situāciju Lietuvā un Igaunijā, veicām izmaiņas. Spēlēt sākām jau piektdien no rīta, tā, lai piektdien, kamēr Lietuva un Igaunija ir vēl “drošajā zonā”, mēs būtu nospēlējuši pēc iespējas vairāk spēļu. Ņemot vērā, kā izvērtās situācija Igaunijā, mūsu lēmums bija pareizs. Mēs izmantojam pašu beidzamo mirkli, lai šādu turnīru Latvijā un Siguldā varētu sarīkot,” uzskata Kristians Rozenvalds

“Pērn Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs Siguldā notika marta beigās, taču, reģistrējot šo turnīru 2020.gada kalendārā, tika pieņemts lēmums turnīru rīkot septembra vidū. Tas ir laiks, kad Siguldā ir ko redzēt, taču jau beigusies vasaras sezona un vēl nav sācies Zelta rudens. Septembra vidus ir laiks, kad jauniešiem ir vēlme parādīt, kā ir satrenējušies vasaras nometnes, turklāt šajā laikā, atšķirībā no marta, nav daudz citu konkurējošo turnīru cituviet Eiropā,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Eiropas U17 badmintona reitinga turnīru “Yonex Latvia U17 International 2020” rīkoja Siguldas badmintona klubs sadarbībā ar Latvijas Badmintona federāciju. Turnīra ģenerālsponsors ir badmintona inventāra ražotājs “Yonex”. Turnīru finansiāli atbalsta arī Siguldas novada pašvaldība.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s