Jelgavas ukrainim Artemam Laktionovam pirmā zelta medaļa

Pie savas pirmās zelta medaļas badmintonā beidzot ticis arī 16 gadus vecais Jelgavā dzīvojošais ukraiņu puisis Artems Laktionovs, kuram 11.martā Rīgā izdevās uzvarēt Bērnu un jaunatnes centra “Daugmale” rīkotajās 2. badmintona sacensībās iesācējiem.

>>> Skatīt BJC “Daugmale” 2.iesācēju sacensības rezultātus

Artems Laktionovs uz šo panākumu mērķtiecīgi gāja. Vispirms viņš 2023.gada 18.februārī piedalījās Bērnu un jaunatnes centra “Daugmale” 1. badmintona sacensības, tur izcīnot 3.vietu. Nedēļu vēlāk  Artems Laktionovs piedalījās Ozolnieku ziemas sacensībās badmintonā, E (iesācēju) grupā izcīnot 2.vietu.

>>> Skatīt Ozolnieku ziemas badmintona sacensības rezultātus
>>> Skatīt BJC “Daugmale” 1.iesācēju sacensības rezultātus

Dzīvojot Harkivā pirms kara, Artems Laktionovs trenējās karatē un kikboksā, kā arī spēlēja futbolu bērnu un jaunatnes sporta skolas komandā “Vostok”. Vēl dzīvojot Ukrainā, Artems Laktionovs sasniedza balto jostu karatē, kā arī 2.jaunatnes meistarklasi vieglatlētikā.

Badmintonu Artems Laktionovs sāka spēlēt tikai Latvijā, Jelgavā. Interese par badmintonu radās pēc Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International 2022”, kas notika Jelgavā no 1. līdz 4.septembrim. Artems Laktionovs kopā ar vēl daudziem ukraiņu jauniešiem šajā turnīrā bija līnijtiesneši.

Kopā ar Artemu Laktionovu iesācēju sacensībās Rīgā un Ozolniekos piedalījās arī Jelgavas ukraiņu jaunieši Artems Jepiks, Anastasija Gorbatovskaja un Jekaterina Ļeonova. Meitenes joprojām ir bez medaļām, taču Artems Jepiks izcīnīja 3.vietu Ozolniekos, kā arī palika 4. un 6. vietā Rīgas turnīros.

Kopš novembra, ar Jelgavas pašvaldības atbalstu, svētdienās universitātes sporta centrā tiek organizēti badmintona treniņi Jelgavā dzīvojošajiem ukraiņiem. Šajos treniņos bez maksas piedalās gan jaunieši, gan arī bērni, mammas un arī vecmāmiņas. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s