Paulam Rozenvaldam bronza Klaipēdā

2015-01-10 16.05.50 Jelgavnieks Pauls Rozenvalds 10.janvārī Klaipēdā izcīnīja bronzas medaļu prestižajā Lietuvas jauniešu badmintona turnīrā “Mūsų viltys” (“Mūsu cerības”). Desmit gadus vecais Jelgavas 4.vsk. 4.b. klases skolnieks Pauls Rozenvalds palika trešais U11 grupā, kurā piedalījās 18 zēni, kas vēl nav sasnieguši 11 gadu vecumu. 

Uz turnīru “Mūsų viltys” bija sabraukuši dalībnieki no vairākām Lietuvas pilsētām, tai skaitā Viļņas, Kauņas, Klaipēdas, Taurages, Kretingas, kā arī no Liepājas un Jelgavas. Vienlaicīgi notika sacensības U11 un U13 grupām, tai skaitā puišu un meiteņu vienspēles, puišu un meiteņu pāru sacensības, bet U13 grupā arī jauktās dubultspēles.

Paulam Rozenvaldam U11 vienspēļu grupā nepaveicas ar izlozi, jo jau pusfinālā bija jācīnās pret izsēto ar Nr.1, kuram sīvā cīņā nācās 2015-01-10 16.04.46piekāpties. Pirmajā pusfināla setā, spēlējot pēc jaunajiem noteikumiem līdz 11 uzvarētiem punktiem, Pauls bija pat 10:7 priekšā, taču uzvaru neizdevās noturēt. Vēlāk Rapolas Grigaliūnas uzvarēja arī finālā. Jau minētai pusfināls bija fināla cienīgāks, bet spēlē par bronzu, divos no trim setiem, Dovas Genys pret Paulu Rozenvaldu izcīnīja tikai 1 punktu katrā setā.

Šī Paulam šogad ir2015-01-10 10.26.06 pirmā medaļa Baltijas mačos, bet šajā 2014/2015 sezonā jau otrā (oktobrī bronza bija arī Igaunijas jauniešu turnīrā Noorte GP Tartu).

Jāatzīmē arī tās, ka Lietuvā, bet jo īpaši Igaunijā, badmintons ir attīstītāks nekā Latvijā. Iespējams, tais saistīts arī ar to, ka viņiem ir spēlētāju TOP 100, arī piedalās Olimpiskajās spēlēs. Igaunijā esot 4000 spēlētāju, Lietuvā drīz būs jau 2000, kamēr Latvijā vien ap 400, tikpat, cik vienā no Tartu badmintona klubiem. Ir mums vieta izaugsmei.

2015-01-10 10.41.20Klaipēdā Pauls Rozenvalds piedalījās arī zēnu dubultspēļu turnīrā U13 grupā, kopā ar liepājnieku Gustavu Dāvidu Breču, un palika sestie starp 14 pāriem. Tas vērtējams kā labs rezultāts, ņemot vērā, ka abi zēni iepazinās tikai Klaipēdā pirms turnīra sākuma. Žēl, ka nav Paulam vēl nav izdevies atrast spēles partneri Jelgavā, tad būtu iespēja trenēties kopā, saspēlēties kopā. Atgādinām, ka Pauls Rozenvalds 2014.gadā zēnu dubultspēles izcīnīja 1.vietu Latvijas čempionātā, kopā ar talsenieku Tomiju Deringu.

Un vēl kas – Pauls šajā Klaipēdas badmintona hallē nepilna pusgada laikā bija jau otro reizi. 2014.gada 15.augustā Paulam te bija pats pirmais badmintona turnīrs “Klaipēdas vasara”, kurā piedalījās labākie Lietuvas, Krievijas un Izraēlas jaunieši, kuriem Klaipēdā tobrīd beidzās badmintona vasaras nometne. Toreiz Pauls palika pirmspēdējais no 29 dalībiekiem. Tas bija mudinājums pievērsties badmintona treniņiem četras reizes nedēļā, reizi divās nedēļas piedalīties sacensībās, lai pēcāk kļūtu par Latvijas čempionu un dažādos starptautiskos turnīros revanšētos arī pirmā turnīra pāridarītājiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s