LLU studenti izcīnījuši “Jelgavas Krekli Grand Prix”

DSCF2084Trešdien, 15.aprīlī, LLU Sporta namā notika šī mācību gada svarīgākais LLU studentu badmintona turnīrs. Sacensības notika trijās no piecām badmintona disciplīnām, tai skaitā vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī dubultspēles, taču īpaši neizdalot vīriešu, sieviešu un jauktās dubultspēles.

DSC05335Dubultspēļu turnīrā uzvarēja Lauku inženieru fakultātes (LIF) pāris Vadims Čulka un Ints Lastenieks, kuri klātienē sapazinās tikai turnīram jau sākoties. 2.vietā Lauksaimniecības fakultātes (LF) pāris Valters Valgelins un Agnis Apinis. 3.vietu izcīnīja Pārtikas tehnoloģiju fakultātes (PTF) pāris Roberts Šļaukstiņš un Ansis Demiters, kuri bija vienīgie, kas šim turnīram gatavojas īpaši. Diemžēl, jau pēc otrās spēles Ansis Demiters guva traumu, tāpēc Ansis izstājās no vienspēļu turnīra, bet PTF pāris arī no dubultspēlēm. Sākotnēji dēļ šīs Anša izstāšanās, trešā vieta tika piešķirta LIF 2.pārim Aivim Krūkliņam un Gunai Airei, taču vēlāk saskaitot punktus, izrādījās, ka PTF pāris bija paspējis sakrāt pietiekoši punktus 3.vietai.

Žēl, ka vairāki spēlētāji, kas gribēja piedalīties dubultspēļu turnīrā, tomēr netika pie spēlēšanas, jo nolikums paredzēja, ka pārī var spēlēt tikai vienas fakultātes studenti.

Ļoti spraigas izvērsās vīriešu vienspēļu turnīra finālspēlēs, jo bija līdzvērtīgi pretinieki, un šīs spēlēs bija interesantas gan dalībniekiem, gan arī badmintona skatītājiem. 1.vietu izcīnīja Valters Valgelinis (LF), kurš iepriekš nopietni trenējās badmintonā Talsos. 2.vietā Aivis Krūkliņš (LIF) ar treniņu pieredzi Valkā, turklāt Aivis vēl pirms pārcelšanās uz Jelgavu, paspēja būt labākais LaDSC05328tvijas B grupā. Trešajā vietā Roberts Šļaukstiņš (PTF), kurš skolas laikā trenējās badmintonā Valmierā, un turpina badmintonu spēlēt arī LLU Sporta centrā studentiem paredzēto nodarbību laikā.

Sieviešu vienspēlēs gan bija pamaz dalībnieču – tikai trīs. Mācību gada garumā uz badmintona nodarbībām pabijušas daudzas studentes, taču no sacensībām viņas nobijās. Dažām bija pieņemama atruna – 4.kursa studentēm tuvojas bakalaura darbu aizstāvēšana. Tikmēr Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studente Dace Pumpure uzvarēja pārliecinoši, un vēlāk DSCF2099pievienojās arī vīriešu vienspēļu turnīram. Dacei ir liela badmintona pieredze, un viņa savulaik ir bijusi viena no Pasaules spēcīgākajām seniorēm savā vecuma grupā. 2.vietu sieviešu vienspēļu grupā izcīnīja Guna Aire (LIF), kura piedalījās arī dubultspēļu turnīrā kopā ar Aivi Krūkliņu. Trešajā vietā palika Informācijas tehnoloģiju fakultātes studente Elīna Baranovska, kura ir bijusi viena no čaklākajām badmintona nodarbību apmeklētājām šajā mācību gadā.

Visi turnīra dalībieki saņēma “Jelgavas Kreklu” bezmaksas ielūgumus. Par pēdējo vietu pienācās viens ielūgums, bet par katru nākamo par vienu ielūgumu vairāk. Dubultspēļu pāri saņēma arī “Jelgavas Krekli” dāvanu karti 10 eiro apmērā. Godalgotās vietas izcīnījušie saņēma arī diplomus, bet 1.vietas izcīnījušie saņēma arī DSCF2098LLU čempionu īpašās medaļas.

Līdz ar LLU čempionātu, badmintona nodarbības LLU Sporta centrā nebeidzas, bet turpināsies līdz jūnija beigām, bet varbūt arī jūlijā vēl. Augustā gan badmintona spēlēšana LLU Sporta namā uz laiku būs jāpārtrauc.

Badmintonu LLU Sporta centrā var spēlēt pirmdienās un trešdienās no 16:30 līdz 18:00, ceturtdienās no 15:30 līdz 17:00. Vēl badmintonu var spēlēt arī svētdienās no 12:00 līdz 14:00, bet šis laiks ir vairāk ieplānots nevis studentiem, bet ģimenēm ar bērniem, svētdienas spēlētājiem.

Sacensības klātienē apmeklēja arī LLU Sporta centra direktors Jānis Vītols, kurš jau iepriekš vairākkārtīgi bija paudis gandarījumu par badmintona aktivitātēm LLU Sporta centrā. Jānis Vītols precizēja, ka šajā mācību gadā LLU čempionāts badmintonā vēl netika iekļauts LLU fakultāšu savstarpējā ieskaitē, taču sākot ar nākamo mācību gadu gan badmintons būs viens no “oficiālajiem” sporta veidiem.

2015-04-15_LLU

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s