Pauls Rozenvalds Siguldā izcīna bronzu Yonex International

2015-05-17 14.43.53No 15.līdz 17.maijam Siguldā notika jau 21. Yonex starptautiskais jauniešu turnīrs badmintonā. Vienkopus tika pulcēti gandrīz 120 spēcīgākie spēlētāji ne tikai Latvijas, bet arī no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Polijas. Jelgavnieks Pauls Rozenvalds zēnu vienspēlēs U11 grupā izcīnīja 3.vietu, piekāpjoties Daniēlam Korņejevam no Tartu un Dāvidam Bertašisam no Klaipēdas.

Skatīt zēnu vienspēles U11 grupas rezultātus TournamentSoftware.
Skatīt zēnu dubultspēles U13 grupas rezultātus TournamentSoftware.
Skatīt zēnu vienspēles U13 grupas rezultātus TournamentSoftware.

Latvijas vērienīgākajā jauniešu badmintona turnīrā piedalījās ne tikai citu valstu jaunieši, bet arī jaunie badmintonisti no Rīgas, Valmieras, Salaspils, Baložiem, Liepājas, kā arī divi jaunieši no Jelgavas, tai skaitā Jelgavas 4.vidusskolas 4.klases skolnieks Pauls Rozenvalds un Jelgavas 4.sākumskolas 6.klases skolnieks Daniēls Čulka.

Pauls Rozenvalds vienspēļu turnīra U11 grupā jau pusfinālā bija spiests tikties ar spēcīgo Lietuvas jauno talantu Dāvidu Bertašisu no Klaipēdas. Pauls zaudēja 2 setos, tāpēc varēja turpināt cīņu tikai par bronzas medaļu, taču Dāvids finālspēlē pārliecinoši uzvarēja otrā pusfināla uzvarētāju Daniēlu Korņējevu no Tartu, kuru Pauls jau divreiz Tartu turnīros bija uzvarējis. Lai izcīnītu bronzas medaļu, Paulam bija spraigā cīņā jāuzvar allaž sīvo pretinieku Alenu Zandovski no Siguldas.

Daniēlam Čulkam šis turnīrs neizvērtās veiksmīgs, jo vienspēļu turnīrā U13 grupā nācās piekāpties visiem spēcīgajiem pretiniekiem, un bija jāsamierinās ar pēdējo vietu. Daniēls par šādu iznākumu nebija pārāk bēdīgs, atdzīstot, ka šis nebija viņa turnīrs, bet tā esot arī laba un uzmundrinoša motivācija vēl vairāk trenēties.

Veiksmīgāks Daniēlam bija dubultspēļu turnīrs U13 grupā, startējot vienā pārī kopā ar Paulu Rozenvaldu. Pirmajā spēle, kas uzreiz bija 1/8 fināls, Jelgavas pāris zaudēja spēcīgajam Polijas jauniešu pārim, kurš pēcāk izcīnīja 4.vietu. Bet Jelgavas pārim bija jāturpina ciņa par 9.vietu, kas arī tika izcīnīta vēlāk uzvarot Siguldas jauniešu pāri.

Jelgavas jaunieši Siguldā nakšņoja vietējo jauniešu badmintonistu ģimenēs. Bērniem tā bija gan interesanta patstāvības pieredze, gan arī jauna sadraudzība ģimenēm.

“Iepriekšējos gadus šajās Siguldas jauniešu sacensībās startējuši un uzvaras guvuši daudzkārtējie Latvijas čempioni pieaugušajiem Kārlis Vidass, Guntis Lavrinovičs, Monika Radovska un Ieva Pope,” norāda turnīra rīkotājs un Siguldas badmintona kluba treneris Ainārs Gureckis, atzīmējot, ka Siguldas turnīrā savu starptautisko pieredzu guvusi arī pašlaik labākā Lietuvas spēlētāja Akvile Stapušityte, kura startējusi arī Olimpiskajās spēlēs.

Ainārs Gureckis atzīmē, ka citus gadus Siguldas starptautiskajā turnīrā piedalījušies arī Krievijas, Slovākijas, Čehijas un Ukrainas jaunie badmintonisti. “Krievijas jauniešiem šajā laikā bija pašiem savas sacensības. Vēl mums plānos ir piesaistīt Siguldas turnīram Somijas un Zviedrijas jauniešus,” stāsta Ainārs Gureckis.

“Visus Latvijas pretendentus mēs nemaz nespētu uzņemt, tāpēc 23.maijā Siguldas 1.pamatskolas sporta zālē rīkosim turnīru arī mazāk pieredzējušiem jauniem badmintonistiem, kuri sacenstos par savām pirmajām godalgām badmintona laukumos,” precizē Ainārs Gureckis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s