Jelgavas zēni – U13 un U15 Latvijas badmintona reitinga līderi

IMG_0934

Pauls Rozenvalds (2.no kreisās) kopā ar Daniēlu Čulku (2. no labās) kopā ar vēl diviem Jelgavas badmintonistiem – Ralfu Rubeni (1.no kreisās) un Marisu Sustrupu (1. no labās)

Pēc jauniešu turnīra “Talsu kauss” aizvadītajā nedēļas nogalē, jelgavniekiem ir priecējošas izmaiņas Latvijas badmintona reitingā. U13 grupā pirmo pozīciju ir atjaunojis Pauls Rozenvalds, bet U15 grupā pirmo reizi pirmajā vietā ir pacēlies Daniēls Čulka. Tādējādi divās no četrām jauniešu vecuma grupām šobrīd reitinga līderi ir no Jelgavas.

Pauls Rozenvalds kā U13 reitinga līderis noslēdza arī 2015.gadu, taču janvāra sākumā viņu uz divām nedeļām reitingā apsteidza sigudietis Alens Zandovskis, kurš izcīnīja 164 reitinga punktus “Babolat Rīga” sacensībās 9.janvārī. Pauls Rozenvalds “Babolat Rīga” turnīra nepiedalījās, jo devās uz Polijas Grand Prix jauniešu turnīnu Suvalkos, taču Polijas turnīra rezultāti netiek pievienot Latvijas badmintona reitingam.

Savukārt Daniels Čulka šogad piedalījies jau trijos Latvijas badmintona federācijas reitinga turnīrus, tai skaitā 3.janvārī Latvijas apvienotas badmintona līgas turnīrā Siguldā izcīnot 174 punktus, “Babolat Rīga” turnīrā 9.janvārī izcīnot 200 punktus, bet “Talsu kausā” 23.janvārī izcīnot 225 punktus.

“Badmintons šobrīd strauji attīstās. Ir sakārtots gan reitings, gan arī sacensību kalendārs. Jauniešiem ir iespēja piedalīties sacensībās teju vai katru nedēļu. Nepārtraukti notiek azartiska cīņa par augstāku vietu reitingā, un tas jauniešus motivē arvien nopietnāk trenēties,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs un Jelgavas badmintona kluba vadītājs Kristians Rozenvalds.

Latvijas badmintona federācijas reitingā tiek iekļauti 10 labākie rezultāti aizvadītājos 24 mēnešos. “Tas nozīmē, ka nav kvantitātei nav nozīmes. Lai paceltos reitingā uz augšu, katru reizi ir jāizcīna vēl vairāk punktu nekā kādā no 10 turnīriem iepriekšējos divos gados,” skaidro Kristians Rozenvalds

“Priecē arī tas, ka jaunieši jau agrīnā vecumā sāk izprast, kā darbojas reitings. Gluži tāpat, ka notiek kvalificēšanas uz Olimpiskajām spēlēm, arī uz Latvijas čempionātu pieaugušajiem var kvalificēties tikai 48 labākie, tāpat arī uz Latvijas čempionātu junioriem var kvalificēties tikai 24 labākie spēlētāji. Jauniešiem ir par ko cīnīties,” uzskata Kristians Rozenvalds, atgādinot, ka 2015.gada nogalē gan 11 gadus vecais Pauls Rozenvalds, gan 13 gadus vecais Daniēls Čulka kvalificējās uz Latvijas junioru čempionātu, un bija starp 24 labākajiem vecumā līdz 19 gadiem.

“Badmintons ir sporta spēle, kuru jauniešu un pieaugušie var ātri apgūt. Sporta spēle ir kā mudinājums izkustēties un piespiest sevi “izdzīt” sevi sporta zālē. Turklāt badmintons ir gan azartisks, gan arī sporta spēle bez tieša kontakta, tādējādi mazāk traumas un stresa. Badmintons ir arī ļoti pieejams, jo vienā sporta zālē var iekārtot vismaz 4 badmintona laukumos, kurus var vienlaicīgi spēlēt gan zēni un meitenes, gan pieaugušie un bērni, gan meistari un iesācēji,” olimpisko sporta veidu reklamē Kristians Rozenvalds.

Jelgavā badmintona ir radīti ļoti labi apstākļi LLU Sporta centrā, kur badmintona nodarbības notiek 6 reizes nedēļā. Studentiem un jauniešiem laiks ir atvēlēts pirmdienas un trešdienās no 16:30 līdz 18:00, un ceturtdienās no 16:00 līdz 17:30. Pieaugušiem iespēja spēlēt arī trešdienās un piektdienās no 8:00 līdz 10:00. Un vēl ir laiks arī svētdienās no 11:00 līdz 13:00, kad badmintona spēli ir iespējams apvienot ar baseina apmeklēju pēc tam.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s