Ar medaļām no Latvijas čempionāta senioriem

Sestdien, 20.augustā Salaspilī notika Latvijas čempionāts badmintonā senioriem. Piedalījās 51 seniors, tai skaitā Latvijā pastāvīgi dzīvojošie ārzemnieki, un pārstāvētas bija visas senioru vecuma grupas, no 35+ līdz 70+. Latvijas čempionāta medaļas izcīnīja arī trīs jelgavnieki un četri  badmintona spēlētāji no Ozolniekiem.

Jelgavnieks Vadims Čulka izcīnīja 1.vietu 40+ vīriešu vienspēlēs, kā arī 2.vietu 40+ vīriešu dubultspēlēs kopā ar Aināru Zanderu no Ozolniekiem, un 3.vietu 40+ jauktajās dubultspēlēs kopā ar Aneti Zunti no Valkas.

Jelgavniece Diāna Gailuma izcīnīja 1.vietu 35+ jauktajās dubultspēlēs kopā ar valmierieti Uģi Melderi, kā arī 3.vietu 35+ sieviešu vienspēlēs, taču palika bez medaļas 35+ sieviešu dubultspēlēs pāri ar Kamillu Svirsku no Salaspilis

Sacensībās piedalījās arī Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs, jelgavnieks Kristians Rozenvalds, kurš izcīnīja 3.vietu MS 40+ vīriešu vienspēlēs, taču palika bez medaļām 40+ jauktajās dubultspēlēs pārī ar valmierieti Ivetu Kļaviņu un 40+ vīriešu dubultspēlēs pāri ar Edgaru Kviesi no Talsiem.

Ļoti veiksmīgi Latvijas čempionātā spēlēja arī LLU studente Dace Pumpure, kura 60+ sieviešu vienspēlēs izcīnīja 1.vietu, kā arī 1.vietu 45+ sieviešu dubultspēlēs pārī ar valmierieti Martu Ādamsoni. 55+ jauktajās dubultspēlēs Dace Pumpure izcīnīja 3.vietu pāri ar rīdzinieku Anatoliju Rumjancevu.

Ozolnieku badmintona dzīves organizētājs Olafs Krūzmētra Salaspilī izcīnīja 1.vietu 50+ vīriešu vienspēļu turnīrā, otro vietu 40+ jaukto dubultspēlēs pāri ar Tatjanu Dvorniku no Valkas, un 2.vietu 45+ vīriešu dubultspēlēs pāri ar Aldi Valbaku no Ozolniekiem.

Visās trijās kategorijās piedalījās arī Ainārs Zanders no Ozolniekiem. Viņš izcīnīja 1.vietu 45+ jauktajās dubultspēlēs pāri ar novadnieci Unu Tīlibu, kā arī 2.vietu vīriešu dubultspēles pāri ar jelgavnieku Vadimu Čulku. 45+ vīriešu vienspēļu turnīrā Ainārs Zanders palika 4.vietā.

Divās no trijām kategorijām piedalījās Aldis Valbaks no Ozolniekiem. 45+ vīriešu dubultspēlēs pāri ar novadnieku Olafu Krūzmētru tika izcīnīta 2.vieta, bet 45+ vīriešu vienspēles Aldis Valbaks palika 5.vietā.

Aktīvā Ozolnieku volejboliste Una Tīliba badmintona čempionātā piedalījās divās kategorijās, un izcīnīja 1.vietu 45+ jauktajās dubultspēlēs pārī ar novadnieku Aināru Zanderu, kā arī 3.vietu 35+ sieviešu dubultspēlēs pārī ar madonieti Guntu Lapiņu.

Piedaloties visās trijās kategorijās, spēlētājiem dienas laikā nācas izspēlēt vairāk nekā 10 spēlēs.

Jau par tradīciju ir kļuvis, ka apbalvošanas ceremonija tie rīkota svinīgā pasākumā, tādējādi Latvijas čempionāts ir kā vieta, kur visiem kopīgi atkal satikties.

Dienas vidū, no 14:30 līdz 16:00 turnīrā tika rīkota pauze, lai dalībnieki varētu kopīgi noskatīties tiešo translāciju no Rio, kur notika vīriešu vienspēļu fināls. Atgādinām, ka šajā Olimpiādē spēlētāji no Eiropas izcīnīja četras godalgotās vietas, tādējādi laužot stereotipu, ka badmintonu labi spēlē tikai Āzija. Par Olimpisko čempionu sieviešu vienspēlēs kļuva spāniete Karolina Marina, 2.vietu sieviešu dubultspēlēs izcīnīja Dānijas pāris, 3.vietu vīriešu vienspēles izcīnīja dānis Viktors Akselsens, un vēl 3.vietu vīriešu dubultspēlēs izcīnīja Lielbritānijas pāris.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s