Platone augustā bija Latvijas badmintona galvaspilsēta

Latvijas badmintona federācija ir ļoti gandarīta par Platonē notikušo Latvijas badmintona vasaras skolu, kur vienlaicīgi tika sapulcināti visi vadoši Latvijas badmintona treneri un prasmīgākie audzēkņi. Platonē notika arī Latvijas badmintona federācijas Valdes sēde, kurā tika pieņemts lēmums par izmaiņām reitinga nolikumā, kā arī nozīmīgs lēmums piemērot naudas sodus par nesportisku rīcību, tai skaitā rupju lamāšanos, nesavaldību, kā arī agresīvu izturēšanos pret pretiniekiem un tiesnešiem.
“Platone izrādījās ļoti piemērota vieta gan badmintona treneriem, gan audzēkņiem, un mēs jau šobrīd esam sākuši runāt par ieceri arī nākamgad Badmintona vasaras skolu rīkot Platonē. Šeit visiem patika, un ja tā, tad kāpēc lai mēs meklētu vēl kaut ko labāku,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Platonē, tāpat kā citi Jelgavas novada pagasti, ir it kā laukos, bet tai pat laikā vien nepilnas stundas brauciena attālumā no Rīgas. Tā ir vienādi tālu gan kurzemniekiem, gan arī vidzemniekiem, gluži vai Latvijas centrā,” vietas izvēli pamato Kristians Rozenvalds.

Platones skolā ir nesen izremontēta sporta zāle, blakus ir ērts sporta laukums, blakus peldvieta un pludmales volejbola laukums, bet apkārtnē var ērti un droši skriet ikdienas krosu. Piecas reizes dienā badmintonistus sātīgi baroja SIA “Ingrīda”. Skolā bija tehniski labiekārtota Aktu zāle. Ērti bija arī nakšņotājiem – treneri gulēja klasēs, bet jaunieši uz līdzpaņemtajiem matračiem Sporta zāles balkonā.

Platonē Badmintona vasaras skolas ietvaros notika gan Eiropas badmitnona konfederācijas finansēts seminārs badmintona treneriem “BEC Coach Education Level 1”, gan arī Latvijas spēcīgāko jauniešu koptreniņi. Treneru seminārā tika apmācīti 15 treneri no Liepājas, Talsiem, Penkules, Jelgavas, Olaines, Baložiem, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Valmieras, Valkas un Rīgas. Platonē tika sapulcināti 34 badmintona spēlētāji, lai jaunas zinības apguvušajiem treneriem būtu kur likt vietā iegūtās zināšanas.

Latvijas badmintona federācija arī turpmāk plāno ik gadu rīkot līdzīgu pasākumu, kad vienlaicīgi notiek mācības treneriem un treniņi spēlētājiem no visas Latvijas. Šāds pasākums turpmāk tiks saukts par Latvijas badmintona vasaras skolu, un notiks augusta sākumā, kad treneriem jau beidzas atvaļinājuma laiks, un klubos sākas gatavošanās jaunai sezonai.

Treneriem un spēlētājiem Platonē bija gan badmintona treniņi, gan fiziskās sagatavotības vingrinājumi, joga, kā arī tika spēlēts pludmales volejbols, florbols, frisbijs, futbols un basketbols.

“Šogad mums šāds pasākums notika vienlaicīgi ar semināru “BEC Coach Education Level 1″. To līdzfinansēja arī Eiropas badmintona konfederācija. Tā bija ļoti vērtīga pieredze – vienlaicīgi kopā bija sabraukuši gan treneri, gan arī spēlētāji. Plānojam šādus pasākumu rīkot arī nākamajās vasarās. Un pasākums Platonē lai kalpo kā pieteikums jaunai iniciatīvai – Badmintona vasaras skolai,” informē Kristians Rozenvalds.

Nākamgad Badmintona vasaras skola notiks augusta sākumā, līdzīgā formātā, kās bija Platonē, kad vairāki treneri jauniešiem vadīs treniņus, tādējādi dažādojot jauniešiem treniņu pieredzi, bet treneriem pēc katra treniņu būtu iespēja pārrunāt jauniegūto pieredzi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s