Badmintons arī Jelgavas 6.vidusskolā

img_0770

Sākot ar 7.oktobri, trešdienās no 14:40 līdz 16:10 Jelgavas 6.vidusskolas sporta zālē notiks badmintona nodarbības, kurās bezmaksas varēs piedalīties gan skolas skolēni, gan skolotāji un vecāki. Līdz šim badmintona nodarbības Jelgavā notika tikai LLU Sporta centrā.

29.septembrī Jelgavas 6.vidusskolas vecāku sapulcē Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds pasniedza skolas direktorei Ilzei Arbidanei Pasaules badmintona federācijas skolu programmas “Shuttle time” badmintona inventāra komplektu – 16 raketes, 4 tīkli un 4×6 badmintona bumbiņas.

Latvijas badmintona federācija ir iegādājusies 50 šādus “Shuttle time” badmintona inventāru komplektus, kas tiks izplatīti Latvijas skolās, kurās ieplānots organizēt badmintona nodarbības.

Latvijas badmintona federācija ir ieinteresēta, lai ikvienā Latvijas novadā ir iespēja spēlēt badmintonu gan mācību laikā, gan arī pēc tam. Skolu programma ir viens no veidiem, kā būtiski veicināt badmintona popularitāti Latvijā.

Lai spēlētu badmintonu, nepieciešama zāle ar krāsotām, līmētām vai iezīmētām līnijām, 155 cm augstumā nostiprināts tīkls, badmintona raketes un badmintona bumbiņas. Sporta zālē, kurā ietilpst basketbola laukums, var ietilpināt vismaz 4 badmintona laukumus. Turklāt, badmintona laukumu var iekārtot ne tikai sporta zālē, bet arī skolas aktu zālē, kā arī vestibilā, ja to ļauj griestu augstums. Badmintona laukuma izmēri ir 13,4 x 6,10 metri.

Badmintons ir olimpiskais sporta veids. Tā ir ļoti aizraujoša sporta spēlē, kas attīsta ātrumu, izturību, ātrumizturību un reakciju. Badmintona spēlētājam ir jāprot lēkt augstu, izstiepties tālu, kā arī jāprot ļoti ātri pieņemt lēmumus. Ļoti liela nozīme badmintonā ir psiholoģijai, jo uzvar ne tikai prasmīgākais, veiklākais un izturīgākais, bet arī tas, kuram “lielāka kārtība galvā”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s