Badmintona arī Jelgavas 4.vidusskolā

Jelgavā ir par vēl vienu skolu vairāk, kur skolēniem regulāri notiek badmintona fakultatīvās nodarbības. Jelgavas 4. vidusskolā badmintonu skolēni pēc stundām bezmaksas var spēlēt katru pirmdienu, no 15:15 līdz 16:30. Skolas sporta zālē šobrīd ir izkārtojami trīs badmintona laukumi.

Badmintona nodarbības Jelgavas 4. vidusskolā vada sākumskolas skolotāja Ilze Miklaševica, kura 2016.gada 27.oktobrī kopā ar citiem Jelgavas sporta skolotājiem piedalījās Pasaules badmintona federācijas skolu programmas “Shuttle time” skolotāju seminārā Jelgavā, kas tika organizēts sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru.

Jelgavas 4. vidusskola ir saņēmusi arī “Shuttle time” badmintona inventāru – 4 tīklus, 16 badmintona raketes un 4×6 badmintona bumbiņas. Badmintona inventāru no Jelgavā dzīvojošā Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretāra Kristiana Rozenvalda oficiāli saņēma ne tikai jaunā badmintona pulciņa vadītāja, bet arī Latvijas Gada Sporta skolotāja Nataļija Gorškova, kura strādā šajā skolā un ir badmintona pulciņa izveidošanas iniciatore.

Jāatzīmē, ka Jelgavas 4. vidusskolā jau mācās Latvijas jaunatnes čempionātos startējušie jaunieši, tai skaitā vairākkārtējs Latvijas čempions Pauls Eliass Rozenvalds, kā arī Elīza Paula Rozenvalde, Mariss Sustrups, Henrijs Dorbe un Lenija Slivjuka.

Atgādinām, ka sākot ar 7.oktobri badmintona nodarbības notiek arī Jelgavas 6.vidusskolas sporta zālē.  Iepriekš badmintona nodarbības Jelgavā notika tikai LLU Sporta centrā.

29.septembrī Jelgavas 6.vidusskolas vecāku sapulcē Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds pasniedza skolas direktorei Ilzei Arbidanei Pasaules badmintona federācijas skolu programmas “Shuttle time” badmintona inventāra komplektu – 16 raketes, 4 tīkli un 4×6 badmintona bumbiņas.

Latvijas badmintona federācija ir iegādājusies 50 šādus “Shuttle time” badmintona inventāru komplektus, kas tiks izplatīti Latvijas skolās, kurās ieplānots organizēt badmintona nodarbības.

Latvijas badmintona federācija ir ieinteresēta, lai ikvienā Latvijas novadā ir iespēja spēlēt badmintonu gan mācību laikā, gan arī pēc tam. Skolu programma ir viens no veidiem, kā būtiski veicināt badmintona popularitāti Latvijā.

Lai spēlētu badmintonu, nepieciešama zāle ar krāsotām, līmētām vai iezīmētām līnijām, 155 cm augstumā nostiprināts tīkls, badmintona raketes un badmintona bumbiņas. Sporta zālē, kurā ietilpst basketbola laukums, var ietilpināt vismaz 4 badmintona laukumus. Turklāt, badmintona laukumu var iekārtot ne tikai sporta zālē, bet arī skolas aktu zālē, kā arī vestibilā, ja to ļauj griestu augstums. Badmintona laukuma izmēri ir 13,4 x 6,10 metri.

Badmintons ir olimpiskais sporta veids. Tā ir ļoti aizraujoša sporta spēlē, kas attīsta ātrumu, izturību, ātrumizturību un reakciju. Badmintona spēlētājam ir jāprot lēkt augstu, izstiepties tālu, kā arī jāprot ļoti ātri pieņemt lēmumus. Ļoti liela nozīme badmintonā ir psiholoģijai, jo uzvar ne tikai prasmīgākais, veiklākais un izturīgākais, bet arī tas, kuram “lielāka kārtība galvā”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s