Vecgada badmintona turnīrā uzvar LLU studentu pāris

img_1454Gada pēdējā trešdienā LLU Sporta centrā jau tradicionāli notika Vecgada badmintona turnīrs, šogad pulcējot 60 dalībniekus no dažādām Latvijas pilsētām. Jauktajās dubultspēlēs 12 pāru konkurencē, finālspēlei beidzoties īsi pirms 23.00, pārliecinoši uzvarēja LLU studentu pāris – Valters Valgelis un Marta Gavare.

Jaukto dubutlspēļu uzvarētāji ir LLU studenti. Valters Valgelins studē LLU Tehniskajā fakultātē, un iepriekš badmintonā trenējās Talsos, bet viņa partnere Marta Gavare studē LLLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātē, un iepriekš badmitonā trenējās Siguldā. Otro vietu izcīnīja Siguldas jauniešu pāris Alens Zandovskis un Marta Brengule. Trešajā vietā arī siguldieši – Uvis Raivis Kronenbergs un Arta Priedniece.
>>> Skatīt jaukto dubultspēļu rezultātus

Vīriešu dubultspēlēs pirmo vietu izcīnīja Uvis Raivis Kronenbergs no Siguldas un Patriks Krūze no Cēsīm, bet parējo pjedestālu aizņēma spēlētāji no Ozolniekiem. 2. vietā Olafs Krūzmētra un Ainārs Zanders, 3.vietā Aldis Valbaks un Rinalds Vācers.
>>> Skatīt vīriešu dubultspēļu rezultātus

Sieviešu dubultspēlēs 1.vietā Siguldas jaunietēm – Annai Kupčai un Martai Brengulei, 2.vieta pārim, kas regulāri trenējas Jelgavā – LLU studentei Martai Gavarei un Terezēi Balodei, kura Jelgavu ir pārstāvējusi gan Latvijas Olimpiādē, gan arī Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrā “Yonex Latvia International”. Trešo vietu izcinīja mātes un meitas pāris – Anna un Dace Pumpure, kura vēl iepriekšējā mācību gadā bija LLU studente.
>>> Skatīt sieviešu dubultspēļu rezultātus

Vīriešu vienspēļu turnīrā uz pjedestāla nebija vietējo spēlētāju – 1.vieta Uvis Raivis Kronenbergs no Siguldas, 2.vieta Pauls Spruģēvics no Talsiem, 3.vietā Vācijas pilsonim, kuŗš pārstāv Zviedijas badmintona klubu – Wulf Harder.
>>> Skatīt vīriešu vienspēļu rezultātus

Sieviešu vienspēļu turnīrā 17 spēlētāju konkurencē pirmo vietu izcīnīja talantīgā Latvijas juniore Diāna Stognija, 2.vietā Jelgavas jaunpienācēja Terēze Balode, 3.vietā siguldas perspektīvā jauniete Marta Brengule.
>>> Skatīt sieviešu vienspēļu rezultātus

LLU badmintona sekcijas vadītājs Kristians Rozenvalds pauž īpašu gandarījumu par LLU studentu un pasniedzēju atsaucību, jo turnīrā piedalās 7 studenti un 3 LLU pasniedzēji.
Jelgavā ir iedibinājusies tradīcija – saviesīgi badmintona laukumā aizvadīt gada nogali. Balvās tiek pasniegtas lielas pašceptās piparkūku medaļas, dalībnieki viens otru cienā ar līdzpaņemtiem svētku našķiem.

Uz Jelgavu atbrauca arī vairāki spēcīgi spēlētāji, kurus interesēja ne tikai svētku atmosfērā uzspēlēt badmintonu, bet arī izmantot iespēju izcīnīt vērtīgos reitinga punktus, lai kvalificētos uz Latvijas čempionātu, kas 4. un 5.februārī notiks Talsos. Uz Latvijas čempionātu, saskaņā ar reitingu, varēs kvalificēties 24 labākie spēlētāji vienspēlēs, 16 pāri vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, un 24 pāri jauktajās dubultspēlēs.

Vecgada badmitntona turnīrs bija beidzamais badmintona turnīrs šogad Latvijā. Informācija no Latvijas badmintona federācijas sacensību kalendāra liecina, ka 2016.gadā Latvijā notika 55 badmintona turnīri, tai skaitā Latvijas badmintona federācijas rīkotie Latvijas čempionāti pieaugušajiem, jauniešiem, junioriem, senioriem un klubu komandām, kā arī Latvijas Olimpiādes badmintona turnīrs un Pasaules badmintona federācijas reitinga turnīrs “Yonex Latvia International”.

 

Vecgada badmintona turnīra tradīcija Jelgavā tika aizsākta 2014.gada 29.decembrī. Šo tradīciju iedibināja Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs un arī Jelgavas badmintona dzīves organizētājs Kristians Rozenvalds, ļoti palīdzot Latvijā pazīstamajam ilggadējam badmintona trenerim Pēterim Kažemakam, kurš nomira badmintona turnīra laikā 2015.gada maijā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s