“Jelgavas krekli” arī šogad sponsorēs LLU badmintona turnīra dalībniekus

Trešdien, 12.aprīlī notiks LLU Universiādes badmintona turnīrs, kuru, tāpat kā iepriekšējos gados, ar balvām sponsorēs studentu iecienītais muzikālais klubs “Jelgavas krekli”. LLU Universiādes badmintona turnīra rezultāti pirmo reizi tiks iekļauti arī Latvijas badmintona federācijas reitingā.Tāpāt kā iepriekš, visi LLU Universiādes badmintona turnīra dalībnieki saņems ielūgumus uz “Jelgavas krekliem”, bet uzvarētāji saņems papildus ielūgumus un dāvanas no “Jelgavas krekliem”.

Badmintona turnīrs būs LLU Universiādes noslēdzošās sporta sacensības, tāpēc LLU Universiādes rīkotājs Māris Lindenbaums prognozē pieaugošu studentu interesi par badmintona turnīru, lai izmantotu pēdējo iespēju uzlabot savas fakultātes rezultātus LLU Universiādes kopvērtējumā.

LLU Universiāde notiek mācību gada garumā no septembra līdz aprīlim. Studenti sacenšas 10 sporta veidos: minifutbolā, vieglatlētikā, volejbolā, basketbolā, peldēšanā, florbolā, šaušanā, galda tenisā, badmintonā un svaru stieņa spiešanā guļus.

Badmintona turnīrā studentiem būs iespēja piedalīties visās piecās kategorijās. Vīriešu vienspēļu un vīriešu dubultspēļu rezultāti tiks iekļauti vīriešu kopvērtējumā, bet sieviešu vienspēļu un sieviešu dubultspēļu rezultāti sieviešu kopvērtējumā. Jaukto dubultspēļu rezultāti tiks dalīti uz pusēm un iekļauti gan vīriešu, gan sieviešu kopvērtējumā.

Šobrīd LLU Universiādes kopvērtējumā vīriešu kopvērtējuma līderi ar 50 punktiem ir Tehniskā fakultāte, 2.vietā Mežu fakultāte ar 48 punktiem, 3.vietā Vides un būvzinātņu fakultāte ar 44.punktiem. Sieviešu kopvērtējuma līderes ir Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte ar 47 punktiem, 2.vietā Pārtikas tehnoloģijas fakultāte ar 43.punktiem, 3.vietā Vides un būvzinātņu fakultāte ar 40.punktiem.

Pērn LLU Universiādes badmintona turnīrs notika 2.martā, piedalījas 25 studenti, tai skaitā 10 vīrieši un 15 sievietes. Sacensībās tika pārstāvētas visas astoņas LLU fakultātes. Pērn absolūtās čempiones titulu, izcīnot 3 zeltas medaļas, izcīnīja siguldiete Marta Gavare no Pārtikas tehnoloģiju fakultātes. Divas zelta medaļas izcīnīja arī talsinieks Valters Valgelins no Tehniskās fakultātes. Kopvērtējumā gan sievietēm, gan vīriešiem pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja Pārtikas tehnoloģiju fakultātes komandas.

Atgādinām, ka 2016.gada 19.septembrī notika ikgadējais LLU pirmkursnieku badmintona turnīrs vīriešu un sieviešu vienspēlēs. Turnīrā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 43, tai skaitā 25 vīrieši un 18 sievietes. Pārstāvētas bija 7 no 8 LLU fakultātēm. Turnīra dalībnieku skaits bija teju divas reizes lielāks nekā pirms gada, kad pirmkursnieku turnīrā piedalījās 24 dalībnieki, tai skaitā 19 sievietes un 5 vīrieši. Šogad priecēja arī tas, ka badmintona turnīrā vīriešu bija vairāk nekā sievietes.

LLU Sporta centrā ir 5 badmintona laukumi, tai skaitā 3 dubultspēļu laukumi un 2 vienspēļu laukumi. Studentiem ir iespēja badmintonu bezmaksas spēlēt 3 reizes nedēļā.

LLU Sporta centra rīcībā ir 16 “Yonex” badmintona raketes, ar kurām ikdienā spēlē LLU studenti,. Šīs raketes varēs izmēģināt arī svētdienas publikās badmintona nodarbības laikā. Šīs 16 badmintona raketes, kā arī 4 badmintona tīklus un 4×6 badmintona bumbiņas šī gada 7.septembrī pirmās badmintona nodarbības laikā LLU Sporta centra direktoram Jānim Vītolam pasniedza Jelgavā dzīvojošais Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. Šādus Pasaules badmintona federācijas skolu programmas “Shuttle time” badmintona komplektus Latvijas badmintona federācija šogad izplata Latvijas mācību iestādēs, tādējādi mudinot audzēkņus spēlēt badmintonu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s