Jelgavā Pasta salā badmintonisti spēlē pludmales volejbolu

 

Svētdien, 30.jūlijā Pasta salā Jelgavā notika pludmales volejbola turnīrs Latvijas badmintona spēlētājiem. Turnīrā piedalījās 16 pāri no Rīgas, Talsiem, Olaines, Siguldas, Valmieras, Cēsīm, kā arī Ozolniekiem un Jelgavas. Finālspēlē, trijos setos uzvarot Teodoru Kerimovu un Ardi Danielu Bedrīti, uzvarēja pāris no Talsiem – Kristaps Šepte un Sigeta Kviese.


Pludmales volejbola turnīrā piedalījas daudzi Latvijas spēcīgākie badmintona spēlētāji, tai skaitā Latvijas čempioni: Kārlis Vidass, Monika Radovska, Jekaterina Romanova, Reinis Šefers, Teodors Kerimovs, Toms Preinbergs. Pasākumā piedalījās, bet turnīrā nepiedalījās arī Niks Podosinoviks un Kristīne Šefere.

Turnīrā no Jelgavas piedālījas Kristians Rozenvalds, Pauls Rozenvalds un Baiba Lulle, bet no Ozolniekiem Una Tīliba, Rinalds Vācers un Zilvija Poča.

Turnīra rīkošanu pēc Latvijas badmintona federācijas ierosinājuma uzņēmās sporta preču tirgotājs “BESPORT”.  Turnīru palīdzēja sarīkot arī Jelgavas sporta servisa centrs, nodrošinot iespēju izmantot divus pludmales volejbola laukumus Pasta salā, kā arī piešķirot apskaņošanas aparatūru un telti.

Uzvarētāji kā balvu saņēma biļetes uz Eiropas čempionātu pludmales volejbolā, kas no 16. līdz 20.augustam notiks Jūrmalā. Šādā veidā arī Latvijas badmintona federācija līdzdarbojas šī lielā notikuma reklamēšanā, aicinot arī pārējos Latvijas badmintona spēlētājus klātienē vērot Eiropas čempionāta spēles.

Pludmales volejbola turnīrs badmintona spēlētājem šobrīd ir ļoti aktuāls, jo vasarā, kad daudzos badmintona klubos ir atvaļinājumi, vadošie Latvijas badmintona spēlētāji ir bieži redzami spēlējot pludmales volejbolu. Nav grūti saskatīt arī līdzības starp badmintonu un pludmales volejbolu – tās ir gan gremdes, gan arī spēlētāju taktika dubultspēlēs.

Vienlaicigi turpat blakus Pasta salā Latvijas badmintonistiem bija iepsēja uzspēlēt krosmintonu (spīdmintonu), tādējādi pasākumā iesaistot vēl vienu sporta federāciju. Latvijas krosmintona federācijas prezidents Mārtiņš Žogots atgādina, ka arī līdz šim Latvijas spēcīgākie badmintona spēlētāji bieži ir piedalījušies krosmintona turnīros, piemēram Latvijas čempione badmintona Jekaterina Romanova ir izcīnījusi 3.vietu Pasaules čempionātā krosmintonā junioriem, bet Pauls Gureckis un Pauls Rozenvalds ir kaklā kāruši gan krosmintona, gan arī badmintona čempionātu zelta medaļas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s