Jelgavniekiem neveicas Latvijas čempionātā U15

31444558_10160340925670504_3236936488138571776_oSalīdzinoši neveiksmīgs jelgavniekiem bija Latvijas čempionāts badmintonā U15, kurš 28.aprīlī notika Talsos, sapulcinot 49 spēlētājus no Latvijas lielākajiem badmintona centriem, tai skaitā no Jelgavas, Liepājas, Talsiem, Valmieras, Siguldas un Rīgas.

Jelgavas 4.vidusskolas 7.klases skolnieks Pauls Eliass Rozenvalds šogad startēja tikai 2 kategorijās – zēnu vienspēles un jauktajās dubultspēlēs. Diemžēl, šogad Pauls  nepiedalījās zēnu dubultspēles, kurās viņš bija ar dažādiem partneriem izcīnījis Latvijas čempionātu zelta medaļas kopš 2014.gada. Šogad Pauls zēnu vienspēlēs 3.seta pagarinājumā pusfinālā piekāpās siguldietim Alenam Zandovskim, bet tālāk sekojošajā spēlē par 3.vietu jau esot pietrūkusi motivācija, tāpēc šājā čempionātā jāsamierinās vien ar 4.vietu. 

Revanšēties pret Alenu Zandovski neizdevās arī jaukto dubultspēļu finālā – Pauls Eliass Rozenvalds kopā ar Amandu Sofiju Grosbergu divos līdzīgos setos zaudēja Siguldas pārim Alenam Zandovskim un Martai Brengulei. Tādējādi Pauls Eliass Rozenvalds šajā čempionātā izcīnīja tikai vienu sudraba medaļu jauktajās dubultspēlēs un 4.vietu zēnu vienspēlēs.

4.vietu meiteņu dubultspēlēs izcīnīja arī Jelgavas meiteņu pāris Estere Pikša (Jelgavas 3.sākumsskola 6.klase) un Lenija Slivjuka (Jelgavas 4.vidusskola, 6.klase). Pērn abas kopā U13 Latvijas čempionātā izcīnīja 2.vietu, bet Lenija Slivjuka kļuva par čempioni jauktajās dubultspēlēs kopā ar Krišjāni Āboltiņu no Salaspils.  Lai gan šogad abas palika bez medaļām, taču šis ir uzskatāms par panākumu, jo abas meitenes ir 2005.gadā dzimušas, tāpēc U15 grupā varēs piedalīties arī nākamgad.

Latvijas čempionātā badmintonā U15 tika pasniegtas 24 medaļas, tai skaitā Jelgavai un Valmierai pa vienai, Rīgai divas, Talsiem trīs, bet pārējās 17 medaļas saņēma trenera Aināra Gurecka audzēkņi no Siguldas.

Šogad Latvijas čempionātā dominēja Siguldas jaunieši, tai skaitā Marta Brengule, kura izcīnīja zelta medaļu gan meiteņu vienspēlēs, gan meiteņu dubultspēlēs pāri ar Amandu Sofiju Grosbergu, gan arī jauktajās dubultspēlēs pāri ar Alenu Zandovski. Siguldieši izcīnīja zelta medaļas arī zēnu dubultspēlēs – Dāvis Strazdiņš pāri ar Alenu Zandovski. Savukārt, vienīgo zelta medaļu, kura neaizceļoja uz Siguldu, izcīnīja Patriks Kandis no Talsiem.

Sākot ar 2018.gadu ir mainīta Latvijas čempionāta jauniešiem norise. Iepriekš Latvijas čempionāts visām vecuma grupām notika vienlaicīgi divu dienu turnīra, bet tagad notiks atsevišķi Latvijas čempionāta jauniešiem turnīri U11, U13, U15, U17 vecuma grupās, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas kausa posmi citām vecuma grupām. Tāpat kā iepriekš, gada noslēgumā būs Latvijas čempionāts junioriem U19, kurā varēs piedalīties limitēts skaits dalībnieku saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu. Latvijas kausa jauniešiem noslēgums notiks Rīgā, 22.decembrī, kad notiks gan badmintona turnīrs, gan pasniegti Latvijas kausi, gan arī notiks dažādas badmintona atrakcijas Ziemassvētku gaisotnē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s