Jelgavniekiem zelts un sudrabs Igaunijas kausā

WhatsApp Image 2018-09-22 at 20.53.16Aizvadītajā nedēļās nogalē Igaunijas kūrurpilsētā Pērnavā ar Igaunijas jauniešu kausa Noorte GP 1.posma sacensībām tika atklāta Igaunijas jauniešu badmintona sezona. Turnīrā piedalījās 210 jaunieši, tai skaitā 44 no Latvijas, pārstāvot Talsus, Baložus, Siguldu, Cēsis, Valmieru, Valku, Rīgu, kā arī divi jelgavnieki – Pauls Rozenvalds un Estere Pikša.

Jelgavnieks Pauls Rozenvalds izcīnīja 1.vietu U15 jauktajās dubultspēlēs pāri ar siguldieti Anniju Rulli-Titavu, kā arī 2.vietu U15 zēnu dubultspēlēs pāri ar siguldieti Dāvi Strazdiņu. U15 zēnu vienspēlēs Pauls Rozenvalds izcīnīja 2.vietu savā apakšgrupā, bet tas bija nepietiekami, lai iekļūtu 1/2 finālā un turpinātu cīņas par medaļām.

Jelgavniece Estere Pikša šoreiz piedalījās tikai U15 meiteņu vienspēlēs, taču 21 spēcīgu meiteņu konkurencē nespēja izkļūt no apakšgrupas. No Latvijas 7 meitenēm izkļūt no apakšgrupas izdevās vienīgi siguldietei Annijai Rullei-Titavai, kura turnīru noslēdza dalītajā 3.vietā.

Jelgavā badmintonu šobrīd var spēlēt 2 reizes nedēļā – pirmdienas un trešdienās no 16:30 līdz 18:00. Citās nedēļas dienas jelgavnieki spēle un trenējas Ozolniekos, Olainē un Rīgā. Nedēļas nogalēs regulāri notiek turnīri, kuros aktīvi piedalās arī jaunieši no Jelgavas.

2018.gada februārī Pauls Rozenvalds piedalījās Eiropas badmintona U15 čempionātā Kazaņā, bet nākamā gada plānos ir izcīnīt vietu dalībai U17 Eiropas čempionātā, kurā varēs piedalīties 2 spēlētāji vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī divi pāri visās trījas dubultspēļu kategorijās. Oktobra sākumā Latvijas jauniešu izlases spelētāji, tai skaitā Pauls Rozenvalds, piedalīsies Eiropas U17 reitinga turnīrā, kas notiks Viļņā.

Estere Pikša kopā ar citu jelgavnieci Leniju Slivjuku 2018.gada Latvijas čempionātā U15 grupā izcīnīja 4.vietu U13 meiteņu dubultspēles, savukārt 2017.gadā šis pāris izcīnīja 2.vietu U13 meiteņu dubultspēlēs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s