LLU pirmkursnieku badmintona sacensībās uzvar Elza Lote Buša un Māris Nagobads

 

25.septembrī LLU Sporta centrā notika tradicionālās pirmkursnieku sacenības badmintonā. Gan vīriešu, gan arī sieviešu turnīros uzvarēja spēlētāji ar iepriekšēju pieredzi Latvijas badmintona reitinga turnīros – Veterinārmedicīnas fakultātes studente Elza Lota Buša no Cēsīm un Tehniskās fakultātes students Māris Nagobads no Talsiem.

Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē 2. un 3. vietu izcīnīja spēlētāji, kuriem šis bija pirmais badmintona turnīrs. Viriešu vienspēlēs 2.vietu izcīnīja Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes students Gvido Rāts, 3.vietā tās pašas fakultātes students Klāvs Kamerāds. Sieviešu vienspēlēs 2.vietu izcīnīja Vides un būvzinātņu fakultātes studente Solvita Šaraka, 3.vietā tās pašas fakultātes studente Renāte Upnere.

>>> Skatīt turnīra spēļu sarakstu un rezulātus

Šogad LLU pirmkursnieku turnīrā piedalījās salīdzinoši mazāk dalībnieku, jo turnīrs pēdējā brīdī tika pārcelts no pirmdienas uz otrdienu dēļ Pavēsta vīzītes brīvdienas. Kad tika plānots LLU pirmkursnieku sporta sacensību plāns, tad vēl ne visos kalendāros bija norādes un atgadījumi par brīvdienu 24.sepmtembrī. Tradicionāli LLU pirmkursnieku badmintona turnīrs notiek septembra pēdējā nedēļa pirmdienā vai trešdienā.

LLU pirmkursnieku turnīrā ir iekļauti 7 sporta veidi – basketbols 3 pret 3, volejbols, smagatlētika, stafetes skrējiens, vieglatlētika, peldēšana un badmintons. Sacensības visos sporta veidos notiek septembrī, lai līdz pirmkursnieku iesvētīšanas Azemitologa svētkiem būtu zināma fakultāte – uzvarētāja. LLU ir 8 fakultātes: Lauksaimniecības, Meža, Veterinārmedicīnas, Tehniskā, Pārtikas tehnoģiju, Informācijas tehnoloģiju, Vides un būvzinātņu, Ekonomikas un sabiedrības attīstības.

Badmintons ir arī viens no 10 sporta veidiem, kas iekļauts LLU Universiādē. Šie 10 sporta veidi ir: vieglatlētika, šaušana, peldēšana, smagatlētika, volejbols, galda teniss, basketbols, florbols, telpu futbols un badmintons. Tāpāt badmintons ir arī viens no sporta veidiem, kuru studenti var izvēlēties studiju kursa “Sports” ietvaros. LLU pilna laika pamatstudiju 1. un 2. kursa studentiem studiju kursa “Sports” nodarbības ir obligātas, par to saņemot 3 kredītpunktus. 

Badmintona nodarbības LLU studentiem LLU Sporta centrā notiek divas reizes nedēļā – pirmdienās un trešdienas no 16:30 līdz 18:00. LLU studentiem badmintona nodarbības ir bezmaksas. Šajā laikā badmintona treniņus apmekē ne tikai tie studenti, kas pirms iestāšanās LLU ir trenējušies Latvijā, bet arī studenti no Indijas, Šrilankas, Ķīnas, Pakistānas, Rumānijas, Azerbaidžanas, Francijas un Vācijas.

LLU badmintona izlases dalībniekiem, kuri pārstāv LLU Latvijas čempionātā, Latvijas Universiādē un SELL spēlēs, LLU Sporta centrs apmaksā dalību šajos turnīros, kā arī apmaksā Latvijas badmintona reitinga licences, nodrošina uz turnīriem ar LLU formas tērpiem, kā arī piešķir bezmaksas abonomentu uz LLU peldbaseinu un  trenažieru zāli.

2018.gadā LLU saņēma Latvijas badmintona federācijas Gada balvu kā “Gada Augstskola 2017.”

DSC_0022

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s