Jelgavā badmintons kopā ar Ledusskulptūrām

9694-ledusskulpturas-2019-afisa-840x594mm-lv-3_2

Turpinot 2018.gadā aizsākto tradīciju, arī 2019.gadā Jelgavā notiekošā Ledusskulptūru festivāla laikā notiks divi badmintona turnīri – sestdien, 9.februārī notiks Ledusskulptūru kauss senioriem, bet svētdien, 10.februārī notiks Ģimenes pāru Ledusskulptūru kauss. Abu sacensību godalgoto vietu ieguvējiem balvās būs arī ielūgumi uz Ledusskulptūru festivālu.

“Pērn pieredze apvienot Ledusskulptūru festivālu ar badmintona sacensībām ļoti attaisnojās, jo sabrauca dalībnieki no visas Latvijas, lai izbaudītu Jelgavas svētku programmu, gan arī badmintona turnīru,” rezumē turnīra rīkotājs Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka arī šogad ir jūtama liela interese, turklāt ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas, kur Jelgavas Ledusskulptūru festivāls kļūst arvien populārāks.

“Pārn tas bija ļoti eksluzīvi – Ledusskulptūru festivāla lielā skatuve atradās blakus LLU Sporta namam. Spēlētāji tūlīt pēc badmintona turnīra varēja iejusties festivāla atmosfērā, bet uz lielās skatuves notiekošo varēja sadzirdēt arī sporta zālē,” atceras Kristians Rozenvalds.

“Jāatzīmē arī to, ka Ledusskulptūru kauss senioriem ir viens no nedaudzajiem Latvijā notiekošajiem badmintona turnīriem senioriem. Mums ir ļoti strauji audzis turnīru skaits, ir daudz turnīru jauniešiem un dažādām meistarības grupām, taču senioru turnīri ir tikai daži, tai skaitā vēl arī Latvijas un Baltijas senioru čempionāts. Mums jāveicina, ka pieaug arī šādu senioru turnīru skaits!” uzskata Kristians Rozenvalds.

>>> Skatīt Ledusskulptūru kauss senioriem nolikumu

“Nozīmīgs ir arī tagad jau tradicionālais Ģimenes pāru kauss, kāds notiek daudzviet pasaulē, izceļot badmintonu kā ģimenēm piemērotu sporta spēli, kuru kopā var spēlēt vecāki ar bērniem, vīri ar sievām, brāļi ar māsām. Šai ziņā badmintons kā sporta spēle, manuprāt, ir viens no līderiem,” stāsta Kristians Rozenvalds.

>>> Skatīt Ģimenes pāru Ledusskulptūru kauss nolikumu

Pērn šāds Ģimeņu kauss Jelgavā, vienlaicīgi ar Ledusskulptūru festivālu un neilgi pirms Valentīna dienas, notika pirmo reizi. Sākotnējā iecere bija rīkot tikai jaukto dubultspēļu turnīru, bet, ņemot vērā dalībnieku interesi, sacensības tika papildinātas arī ar vīriešu dubultspēlēm, lai kopā var spēlēt tēvi un dēli. Šogad plānojam sapulcināt arī sieviešu dubultspēles, lai kopā var spēlēt māsas vai arī mātes ar meitām. Pērn vīriešu dubultspēļu turnīrā piedalījās 9 ģimeņu pāri, uzvaru izcīnīja Dāvis Lozda & Salvis Lozda, bet jaukto dubultspēļu turnīrā piedalījās 14 mīloši pāri, uzvarot Jelgavas pārim Pauls Panke & Gunta Arena.

>>> Skatīt Valentīna dienas kauss mīlētājiem 2018 rezultātus

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s