Jelgavniekiem 2.vieta Latvijas skolu komandu čempionātā badmintonā

20190502-172738.sizedLatvijas skolu komandu čempionātā badmintonā Jelgavas 4.vidusskolas pamatskolas vecuma komanda izcīnīja 2.vietu. Finālspēlē, kuru tiešraidē translēja Sportacentrs TV, Jelgavas 4.vidusskolas komanda ar 100-57 zaudēja Siguldas valsts ģimnāzijas komandai.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika Valmierā 2019.gada 2.maijā. Čempionātā piedalījās 23 skolu komandas, kuras pārstāvēja visus četrus Latvijas novadus, kā arī Rīgu.

Latvijas skolu komandu čempionātā badmintonā no Jelgavas piedalījās 3 komandas, tai skaitā Jelgavas 4.vidusskolas sākumskolas vecuma un pamatskolas vecuma komandas, kā arī Jelgavas Tehnikuma vidusskolas vecuma komanda. Kopā no Jelgavas uz Valmieru ar pilsētas norīkoto autobusu devās 20 skolēni un 2 sporta skolotāji.

“Pērn no Jelgavas bija 4 komandas, jo pārstāvēta bija vēl arī Jelgavas 3.sākumskola. Bet īpašs prieks par 4.vidusskolas skolēnu panākumiem šogad, jo īpaši tāpēc, ka divi no komandas spēlētājiem vēl ir sākumskolas vecumā un pamatskolas komandā varēs spēlēt vēl vismaz 3 gadus. Arī sākumskolas komandas kodols bija 4.klases skolēni, kuri šajā vecumā grupā varēs spēlēt vēl trīs gadus. Jelgavniekiem viss vēl priekšā!” uzmundrina jelgavnieks un Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

WhatsApp Image 2019-05-03 at 09.27.49

“Jelgavas 4.vidusskolas komandai šoreiz arī nedaudz paveicās, jo sākotnēji apakšgrupas turnīrā jelgavnieki palika 2.vietā, taču pateicoties labākai iegūto un zaudēto punktu attiecībai, Jelgavas komanda kļuva par ceturto 1/2 finālistu, kopā ar trim apakšgrupu uzvarētājiem. Izlozē tika noskaidrots, ka jelgavniekiem 1/2 finālā būs jāspēlē pret Siguldas pilsētas vidusskolas komandu, kura tika uzvarēta ar 100-72,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Latvijas skolu komandu čempionātā badmintonā 2019.gadā visās trijās vecuma grupās uzvaru izcīnīja Siguldas skolu komandas, kuras kā balvu saņēma “Tallink” kruīza ceļojumu 12 personām maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga.

Sākumskolas vecuma grupā par Tallink dāvāto ceļojumu cīnījās 8 komandas no Siguldas, Valmieras, Cēsīm, Liepājas, Jelgavas un Talsiem. Pirmo vietu izcīnīja Siguldas pilsētas vidusskolas komanda, kura fināla ar 100-83 uzvarēja Cēsu pilsētas vidusskolas komandu. Spēlē par 3.vietu Talsu Kristīgā vidusskola ar 100-89 uzvarēja Liepājas 6.vidusskolas komandu.

Pamatskolas vecuma grupā piedalījās 9 komandas no Valmieras, Siguldas, Cēsīm, Liepājas, Preiļiem un Rubenes. Finālspēlē, kuru tiešraidē translēja Sportacentrs TV, Siguldas valsts ģimnāzijas komanda ar 100-57 uzvarēja Jelgavas 4.vidusskolas komandu, savukārt spēlē par 3.vietu Liepājas 6.vidusskolas komanda ar 100-77 uzvarēja Siguldas pilsētas vidusskolas komandu.

Vidusskolas vecuma grupā piedalījās 6 komandas no Valmieras, Siguldas, Rīgas, Jelgavas un Talsiem.  Finālspēlē, kuru tiešraidē translēja Sportacentrs TV, Siguldas valsts ģimnāzijas komanda ar 100-81 uzvarēja Pārgaujas ģimnāzijas komandu, savukārt spēlē par 3.vietu Talsu Kristīgā vidusskola ar 100-96 uzvarēja Valmieras Valsts ģimnāzijas komandu.

“Salīdzinoši ar 2018.gadā notikušo čempionātu, mums ir klāt  nākusi Preiļu 1.pamatskola un Rīgas valsts 3.ģimnāzija. Par šīm divām skolām man ir īpašs gandarījums, jo beidzot Latvijas badmintona čempionātos iesaistās arī Latgales skolas, kurās badmintons ir ļoti populārs skolās, taču spēlētāji līdz šim to spēlēja tikai savā lokā. Un tāpat gandarījums arī par Rīgas pārstāvjiem, jo iepriekš mums ar lielajām Rīgas skolām iet grūtāk, jo tur jūtama lielā konkurence starp sporta veidiem,” komentē Kristians Rozenvalds.

Latvijas skolu komandu čempionātu badmintonā finālspēlēs pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās tiešraidē translēja Sportacentrs TV. “Jā, tas nebija augstākas meistarības līmenis badmintonā, tāds, kādu mēs vērojam citkārt TV. Taču es esmu ļoti pateicīgs Sportacentrs TV par sadarbību Latvijas skolu komandu čempionātā jau otro gadu pēc kārtas, jo iesēja spēlēt TV tiešraidē jauniešus ļoti motivē un tas veicina jau tā pieaugošo badmintona popularitāti skolās un Latvijas reģionos,” stāsta Kristians Rozenvalds.

>>> Skatīt Sportacentrs TV finālspēļu ierakstu

 

“Ļoti liels paldies arī Tallink, kuri ar savu ļoti vērīgo balvu atbalsta Latvijas skolu komandu čempionātu jau otro gadu pēc kārtas. Tā ir ļoti motivējoša balva. Mums tas ir ļoti zīmīgi, jo uzrunā ne tikai skolēnus, bet mudina uz sadarbību arī citas organizācijās,” stāsta Kristians Rozenvalds.

2019.gadā Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika jau otro gadu pēc kārtas – pirmo reizi šāds čempionāts notika 2018.gada 6.aprīlī Salaspilī, pulcējot skolu komandas no Liepājas, Ugāles, Talsiem, Uzvaras, Jelgavas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm un Valmieras. Sacensības piedalījās 168 dalībnieki, tai skaitā 82 puiši un 86 meitenes.

2019.gadā Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika Valmierā, jo šīs pilsētas divas komandas pērn uzvarēja savās vecuma grupās. 2018.gadā Valmieras Pārgaujas sākumskolas komanda izcīnīja 1.vietu sākumskolu grupā, savukārt Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda uzvarēja vidusskolu grupā. Pamatskolas grupā 2018.gadā uzvarēja Siguldas pilsētas vidusskola. 2020.gadā skolu komandu čempionāta badmintonā rīkošana kā pirmajai tiks uzticēta Siguldai. Šāda čempionāta sarīkošanai nepieciešama sporta zāle, kurā var ietilpināt vismaz 8 badmintona laukumus.

Latvijas skolu komandu čempionāts badmintonā notika Badminton 100 formātā, kad viena komandu savstarpējā spēle sastāv no 5 secīgām spēlēm – vispirms meiteņu vienspēle, kurai seko zēnu vienspēle, meiteņu dubultspēle, zēnu dubultspēle un jauktā dubultspēle. Komandu savstarpējā sacensība notiek līdz 100 punktiem. Sākumā meitenes spēlē vienspēli līdz uzvarošā komanda iegūst 20.punktu, tad komandu spēle turpinās ar zēnu vienspēli no esošā rezultāta līdz uzvarošā komanda iegūst 40.punktu, tad līdzīgi arī meiteņu dubultspēle un zēnu dubultspēle, bet komandu spēle noslēdzas ar jaukto dubultspēli līdz uzvarošā komanda ir ieguvusi 100.punktu.

“Šis formāts ir ļoti atbilstošs skolu komandu čempionātam, jo šādā formātā spēlējot ikkatrs spēlētāja gūtais vai zaudētais punkts ir ļoti nozīmīgs. Turklāt vienas komandu spēles garums ir aptuveni stunda. Šādā formātā notika arī Jaunatnes Olimpiādes badmintona komandu turnīrs Argentīnā 2018.gadā. Šo formātu šobrīd kā atbilstošāko komandu turnīriem testē daudzviet pasaulē,” uzskata Kristians Rozenvalds.

“Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču tiešu komandu turnīri ir tie, kas visvairāk veicina badmintona popularitāti. Tā ir iespēja spēlētājiem sajusties komandā, savukārt līdzjutējiem ir papildus interese just līdzi savai komandai, tai skaitā skolai, pašvaldībai vai valstij, kuru šī komanda pārstāv. Eiropā notiek gan Eiropas klubu komandu čempionāti, kuros piedalās nacionālo čempionātu uzvarētāji, gan arī Eiropas jaukto komandu čempionāti pieaugušajiem, U19 un U17 vecuma grupās, kā arī Eiropas čempionāti vīriešu un sieviešu komandām,” skaidro Kristians Rozenvalds.

>>> Skatīt Latvijas skolu komandu čempionāta badmintona 2019 rezultātus
>>> Skatīt Siguldas badmintona klubu bilžlu galeriju Foto.Inbox.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s