Pasaules senioru čempionātā badmintonā arī 4 jelgavnieki

Polijas pilsētā Katovicē no 4. līdz 11.augustam notiek Yonex Pasaules čempionāts badmintonā senioriem, kurā piedalās vairāk nekā 1500 senioru no teju 60 valstīm, tai skaitā 13 no Latvijas, starp kuriem ir arī 4 spēlētāji no Jelgavas.

>>> Skatīt Latvijas spēlētāju spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt spēļu tiešraides Badminton Polska Youtube TV
>>> Skatīt foto galeriju Foto.Inbox.lv

Vīriešu vienspēles +45 grupā spēlē Kaspars Zaķis un Ainārs Zanders, +50 grupā Edgars Kupfers, 55+ grupā Māris Avotiņš. 

Kaspars Zaķis Pasaules čempionātā spēlēs arī vīriešu dubultspēles +40 vecuma grupā pārī ar Valters Liepkalns, savukārt Māris Avotiņš un Edgars Kupfers kopā spēlēs vīriešu dubultspēles +50 grupā. Savukārt Ainārs Zanders kopā ar Ilzi Ermiču spēlēs jauktās dubultspēlēs +45 grupā.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Viesturs Bajārs, kurš atbildīgs arī par senioru kustību, ir gandarīts par to, ka pēc ilgāka pārtraukuma Latvija atkal būs pārstāvēta Pasaules senioru čempionātā, turklāt tik kuplā sastāvā.  

“Eiropā šobrīd ir jūtama ļoti liela senioru kustības aktivizēšanās, par kuru liecināja arī lielā interese par Eiropas senioru čempionātu 2018.gada septembrī. To jūtam arī Latvijā. Prieks, ka mūsu seniori 2 reizes nedēļā sabrauca uz koptreniņiem, lai nopietni trenētos mūsu talantīgā badmintonista Nika Podosinovika vadībā,” stāsta Viesturs Bajārs.

Jelgavnieki pirms čempionāta aktīvi trenējās LLU Sporta centrā, kā arī Ozolnieku sporta centrā, kur vasaras mēnešos badmintonu spēlē pirmdienas un ceturtdienas vakaros no 19:15 līdz 20:45.

Kaspars Zaķis badmintonu spēlē Rīgā, kamēr  un Ainārs Zanders regulāri trenējas Jelgavā un Ozolniekos.

Pasaules čempionāts badmintonā senioriem notiks visās piecās badmintona disciplīnās un deviņās vecuma grupās: +35 (1983), +40 (1978), +45 (1973), +50 (1968), +55 (1963), +60 (1958), +65 (1953), +70 (1948), +75 (1943).

Dalības maksa vienam dalībniekam ir visnotaļ augsta – USD 120 par dalību vienā disciplīnā un USD 150 par dalību divas vai trijās disciplīnās. Latvijas Badmintona federācijas spēlētājiem apmaksāja 50% no dalības maksas, bet pārējos izdevumus, tai skaitā par formām, ceļu, uzturēšanos un treniņiem spēlētāji apmaksāja paši.

Atgādinām, ka 2018.gadā septembrī Latvija bija plaši pārstāvēta Eiropas čempionātā badmintona senioriem, kas notika Spānijā. Turnīrā piedalījās 1235 spēlētāji, tai skaitā arī 11 spēlētāji no Latvijas, kā arī četri spēlētāji no Jelgavas: Māris Avotiņš, Vadims Čulka, Edgars Kupfers un Ainārs Zanders.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s