Pauls Eliass Rozenvalds iegūst vērtīgu pieredzi Eiropas U17 čempionātā

Kopā ar Latvijas U17 izlasi Eiropas U17 čempionātā Polijas pilsētā Gņezno piedalījās arī Jelgavas 4.vidusskolas skolnieks Pauls Eliass Rozenvalds, kurš uz Eiropas U17 čempionātu kvalificējās zēnu dubultspēlēs pāri ar liepājnieku Gustavu Dāvidu Breču un jauktajās dubultspēlēs pārī ar siguldieti Artu Priednieci. Diemžēl, abi pāri zaudējās visās turnīra spēlēs.

>>> Skatīt Latvijas U17 komandas spēles Eiropas U17 komandu čempionātā
>>> Skatīt Latvijas U17 spēlētāju rezultātus Eiropas U17 čempionātā

Sākotnēji Polijas pilsētā Gņezno no 30. augusta līdz 3.septembrim notika Eiropas U17 komandu čempionāts, kurā šogad piedalījās rekorddaudz dalībvalstis – 35. Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumus visās četrās apakšgrupas spēlēs –  pret Beļģiju, Turciju, Rumāniju un Baltkrieviju. Spēlē pret spēcīgo Turcijas izlasi Pauls Eliass Rozenvalds zēnu dubultspēlē pārī ar liepājnieku Gustavu Dāvidu Breču zaudēja divos setos (5:21, 8:21) pret spēcīgoTurcijas pārim Hasan Berkay Gunbaz & Nurullah Sarac, kurš individuālajā turnīrā ir izsēts ar otro numuru. Spēlējot komandu spēli pret Turciju, Pauls Eliass Rozenvalds pāri ar siguldieti Artu Priednieci divos setos (2:21, 11:21) zaudēja arī jauktajās dubultspēlēs pret Turcijas pāri Yasemen Bektas & Taha Emirjan Budak. Zaudējumu Pauls Eliass Rozenvalds piedzīvoja arī komandu spēlē pret Baltkrieviju – zēnu dubultspēlēs pāri ar liepājnieku Gustavu Dāvidu Breču zaudējums divos setos (14:21, 11:21) pret Baltkrievijas pāri Uladzimir Kryvasheyeu & Hleb Shvkkou.

Eiropas U17 komandu čempionātā arī šogad uzvarēja Dānijas komanda, kura līdz šim ir uzvarējusi visos Eiropas U17 čempionātos kopš turnīra pirmsākumiem 2007.gadā. 


Uzreiz pēc Eiropas U17 komandu čempionāta sākās individuālais čempionāts. 

Šī gada Eiropas U17 čempions tiks noskaidrots otrdien, 3.septembrī. Tās pašas dienas pēcpusdienā sāksies arī Eiropas U17 individuālais čempionāts, kurā šogad ir piedalījās 318 spēlētāji no 39 valstīm – tas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits. Eiropas U17 čempionāts notiek reizi 2 gados.

Latvija uz Eiropas čempionātu ir pieteikusi 11 spēlētājus no 6 pašvaldībām. Zēnu vienspēlēs Latviju pārstāvēs Patriks Kandis (Talsi), Roberts Renārs Miščenko (Rīga), meiteņu vienspēlēs Anna Kupča (Sigulda), Annemarija Lorēna Priede (Rīga), zēnu dubultspēlēs Alens Zandovskis & Dāvis Strazdiņš (abi no Siguldas) un Gustavs Dāvids Brečs (Liepāja) & Pauls Eliass Rozenvalds (Jelgava), meiteņu dubultspēlēs Arīna Babre (Valmiera) & Arta Priedniece (Sigulda) un Anna Kupča & Annija Rulle-Titava (abas no Siguldas), jauktās dubultspēlēs Pauls Eliass Rozenvalds (Jelgava) & Arta Priedniece (Sigulda) un Roberts Renārs Miščenko & Annemarija Lorēna Priede (abi no Rīgas).

Eiropas U17 čempionāta jaukto dubultspēļu turnīrā Latvijas pāris Pauls Eliass Rozenvalds & Arta Priedniece bija izsēta 1/32 finālā, kurā divos setos (9:21, 13:21) piedzīvots zaudējums pret Polijas pāri Jakub Melaniuk & Daria Zimnol. Savukārt zēnu dubultspēlēs Latvijas pāris Pauls Eliass Rozenvalds & Gustavs Dāvids Brečs tika ielozēts 1/32 pret Serbijas pāri Sergej Lukic & Mihajlo Tomic, kurš turnīrā ir izsēts ar pirmo numuru, tāpēc likumsakarīgs ir Latvijas pāra zaudējums divos setos (6:21, 3:21).


Latvijas U17 komanda uz Eiropas U17 čempionātu Polijā devās ar diviem mikroautobusiem. Latvijas komanda bāzējās trijās vasaras mājiņās priežu meža paugurā ezera krastā, jaunieši kopīgi gatavo brokastis un vakariņās, kopīgi izbauda rīta un vakara peldes ezerā. Katru dienu turpinās badmintona treniņi vienā no divām treniņu hallēm.

Iepriekš Pauls Eliass Rozenvalds ir piedalījies arī Eiropas U15 čempionātā, kurš notika 2018.gādā Krievijas pilsētā Kazaņā. Neskatoties uz to, ka Pauls Eliass Rozenvalds U17 vecumā būs arī nākamgad, taču Eiropas U17 čempionāts viņam ir pēdējais, jo nākamais notiks tikai pēc 2 gadiem. Tagad kā mērķis ir nākamgad iekļūt U19 izlasē, lai piedalītos Eiropas U19 čempionātā, kā arī Pasaules U19 čempionātā, kurš nākamgad notiks Jaunzēlandē.

>>> Fotogrāfiju autors: BadmintonArt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s