Jelgavniekiem medaļas Latvijas čempionātā badmintonā senioriem

Latvijas svētku brīvdienās Baložos notika Latvijas čempionāts badmintonā senioriem. Jelgavnieks Vadims Čulka kļuva par divkārtēju čempionu, taču medaļas izcīnīja vēl vairāki citi jelgavnieki.

>>> Skatīties Latvijas senioru čempionāta spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīties foto galeriju Foto.Inbox.lv
>>> Skatīties video Youtube

Baložos tika noskaidroti 4 čempioni vīriešu vienspēlēs 4 vecuma grupās, kā arī 16 čempioni vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. 

Latvijas čempionātā badmintonā senioriem jaunākā vecuma grupa bija 35+, kurā varēja piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 1985.gadā un vecāki. Vecākā grupa šogad bija 50+.

Vadims Čulka no Jelgavas izcīnīja zelta medaļas 45+ vīriešu dubultspēlēs pāri ar jelgavnieku Uģi Grosu, kā arī 45+ jauktajās dubultspēlēs pāri ar Tatjanu Dvorniku no Valkas. Vīriešu vienspēles 45+ grupā Vadims Čulka izcīnīja bronzas medaļas.

Zelta medaļas izcīnīja arī Ozolniekos dzīvojošais Olafs Krūzmētra, uzvarot 50+ jauktajās dubultspēlēs kopā ar Aiju Mētru no Rīgas. Olafs Krūzmētra izcīnīja arī sudraba medaļu 45+ vīriešu dubultspēlēs pārī ar Jāni Bluķi no Auces.

Latvijas čempionātā badmintonā senioriem bronzas medaļas izcīnīja arī jelgavnieks Guntis Leska 35+ vīriešu vienspēles, kā arī Ozolniekos dzīvojošais Dairis Leikums 45+ vīriešu dubultspēlēs pāri ar liepājnieku Gunti Pirktiņu. Divas bronzas medaļas izcīnīja Maruta Cēsniece, kas 45+ jauktajās dubultspēlēs bija pāri ar vīru Andreju Andrejevu, bet sieviešu dubultspēlēs 45+ grupā pārī ar Aiju Mētru no Rīgas.

Vīriešu dubultspēlēs vienā pāri spēlēja arī Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko un Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. “Tas bija gan sportisks, gan sociāli nozīmīgs pasākums vienlaicīgi. Jā, mēs zaudējām visās spēlēs, bet ne “traģiski”, zaudējot setus ar 15-21, 12-21, 8-21, 8-21, 9-21 un 9-21. Es paļāvos uz Jura veiklību, viņš uz manu viltību, daudzkārt tas attaisnojās. Taču galvenais, ka mēs parādījām badmintona demokrātiskumu, ka to var spēlēt ikviens, parādījām arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja ieinteresētību būt kopā ar savējiem, jo čempionātā piedalījās daudz ķekaviešu un tas norisinājās Ķekavas novadā,” pēc turnīra komentēja Kristians Rozenvalds. 

Juris Žilko pēcāk piedalījās uzvarētāju apbalvošanā, kas šogad, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, notika individuāli.

>>> Skatīt foto ar Juris Žilko Foto.Inbox.lv

Latvijas čempionātā badmintonā senioriem piedalījās spēlētāji no Liepājas, Auces, Jelgavas, Ozolniekiem, Emburgas, Jūrmalas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras, Valkas, Vijciema, Rīgas, Ķekavas, Mārupes un Baložiem. 

Latvijas čempionāts badmintonā senioriem sākotnēji bija ieplānots 6. un 7.novembrī, taču tika atcelts LR Ministru kabineta izsludinātās mājsēdes dēļ.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs skaidro, ka Latvijas valsts svētku brīvdienas bija vienīgais laiks, lai paspētu sarīkot Latvijas čempionātu badmintonā senioriem vēl 2021.gadā. Rīkot Latvijas čempionātu senioriem vēlāk nebūtu iespējams tādēļ, ka novembra beigās un decembra sākumā vairāki Latvijas seniori dodas uz Pasaules senioru čempionātu Spānijā, bet decembra otrā pusē Latvijas senioru čempionāta norisi ietekmētu tuvojošies Ziemassvētki.   

Uz Pasaules čempionātu badmintonā senioriem, kas notiks Spānijā no 28.novembra līdz 4.decembrim, plāno piedalīties arī 9 spēlētāji no Latvijas, tai skaitā Ainārs Zanders un Olafs Krūzmētra no Ozolniekiem

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s