Noskaidroti Vecgada turnīra uzvarētāji

Vecgada badmintona turnīrā, kas tradicionāli notiek Jelgavā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu, vīriešu dubultspēlēs individuāli spēcīgākais bija jelgavnieks Pauls Panke, savukārt starp sievietēm spēcīgāka bija Arta Priedniece, kas iepriekš trenējās Siguldā un bija viena no Latvijas izlases dalībniecēm, taču šogad uzsākusi mācības Nīderlandē. Jauktajās dubultspēlēs visvairāk individuālos punktus izcīnīja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultātes Vadības sistēmu katedras vadītājs Ivars Mozga.

>>> Skatīt Vecgada badmintona turnira rezultātus

Vecgada badmintona turnīrā tika spēlētas tikai dubultspēles, taču netradicionālā formātā. Spēlētāji ik pēc spēlēs mainījās ar partneriem un skatīja katrs savus individuālos punktus. Šāds formāts savulaik tika aizgūts no pludmale volejbola, kur ļoti populāri ir turnīri “King of the beach” formātā.

Vīriešu dubultspēlēs tika izveidotas trīs meistarības grupas, spēcīgākajā A grupā bija 9 dalībnieki, savukārt B un C grupās bija pa sešiem dalībniekiem. A grupā, uzvarot visās 8 spēlēs, pārliecinoši spēcīgākais bija jelgavnieks Pauls Panke, otrajā vietā pēdējo turnīru junioru vecumā aizvadījušais jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds, bet lai noteikto trešo vietu, bija nepieciešams papildus mērījums, jo gan Ainārs Zanders no Ozolniekiem, gan jelgavnieks Ivars Mozga katrs 8 spēles bija izcīnījis 149 punktus. Tomēr Aināram Zanderam bija par vienu uzvaru vairāk, tāpēc arī vieta uz goda pjedestāla. 

Vīriešu dubultspēļu B grupā, uzvarot 7 no 8 spēlēm, pirmo vietu izcīnīja Bruņotos spēkus pārstāvošais Māris Mazapšs. Otrajā vietā Jelgavā dzīvojošais lauksaimnieks Edgars Kupfers, trešais Dzintars Jankovskis no Sērenes.

Vīriešu dubultspēļu C grupā visiem medaļniekiem bija 5 uzvaras 8 spēlēs, tādējādi medaļu secība tika noteikta pēc tā, kurš mazāk zaudējis zaudētajās spēlēs. Tādējādi 1.vietu ar 160 punktiem izcīnīja Edgars Nenišķis no Sērenes, 2.vietā ar 151 puntu Penkulē spēlējošais Leons Tolstiks, 3.vietā ar 149 punktiem, par vienu punktu apsteidzot 4.vietā palikušo Kārli Ērgli, Adrians Pavārs no Misas.

Sieviešu dubultspēlēs visas 8 dalībnieces bija vienā meistarības grupā. Pārliecinoši uzvarot visās 7 spēlēs, pirmo vietu izcīnīja siguldiete Arta Priedniece, kas šobrīd Latvijā atgriezusies Ziemassvētku brīvdienas pēc pirmā semestra mācībām Nīderlandē. 2.vietā Ozolniekos dzīvojošā ķīniete Wenjing Wang, 3.vietā Jelgavā dzīvojošā junioru Estere Pikša, kas šobrīd badmintonu spēlē vairāk savam priekam, jo viņas pamata sporta veids šobrīd ir sieviešu futbols.

Jauktajās dubultspēlēs tika izveidotas divas meistarības grupas. Sievietes tika sagrupētas atbilstoši sieviešu dubultspēļu rezultātiem, savukārt vīriešiem, lai iekļūtu jaukto dubultspēļu turnīrā, bija jāiegūst attiecīgā vieta vīriešu dubultspēļu turnīrā. 

Jauktajās dubultspēlēs A meistarības grupā 1.vietu izcīnīja Ivars Mozga, kurš sākotnēji uz jaukto dubultspēļu turnīru kvalificējās tikai tāpēc, ka Pauls Panke savu izcīnīto vietu neizmantoja. Iespējams, neveiksme vīriešu dubultspēļu turnīrā uzmundrināja Ivaru Mozgu revanšēties jauktajās dubultspēlēs. Jāatzīmē, ka pirmo no otrās un otro no trešās vietas šķīra vien divi punkti, taču ar to pietika, lai 2.vietu izcīnītu Bruņotos spēkus pārstāvošā Zanda Priedola, bet 3.vietu izcīnītu Arta Priedniece.

Jaukto dubultspēļu B grupā viss pjedestāls tika sēreniešiem, Uzvarot visās 6 spēles, pirmo vietu izcīnīja Edgars Nenišķis, otrā vietā Marta Jankovska, trešajā vietā Dzintars Jankovskis.

Vecgada badmintona turnīrs bija 2022.gada beidzamais turnīrs, kas iekļauts Latvijas Badmintona federācijas kalendārā. 

Vecgada badmintona turnīrs bija ieplānots arī 2020. un 2021.gadā, kad šos turnīrus nācās atcelt Covid-19 ierobežojumu dēļ. 

Vecgada badmintona turnīrs tradicionāli notiek pirmdienas vai trešdienas vakarā starp Ziemassvētkiem un Jaungadu, bet pie nosacījuma, ja šī pirmdiena vai trešdien ir oficiāla darba diena LLU Sporta centrā. Pirmdiena vai trešdiena izvēlēta tāpēc, ka šajās dienās zāle pēcpusdienā jau tāpat ir rezervēta iknedēļas badmintona treniņiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s