Apkopots Latvijas jauniešu reitings

Latvijas Badmintona federācijas Jaunatnes attīstības komiteja ir apkopojusi aktuālo Latvijas jauniešu reitingu badmintonā. Par pamatu tika ņemts Rīgas, Siguldas un Valmieras iniciētais Latvijas jaunatnes apvienotās līgas kopvērtējums no 2014.gada nogales, saglabājot gan pirmo turnīru rezultātus, gan arī punktu aprēķināšanas formulu, taču reitings ir papildināts ar jauniem turnīriem, arī iespēju saņemt punktus par spēlēšanu vecākās vecuma grupās u.c.

Latvijas jauniešu reitings badmtinonā

Pārmaiņu nepieciešamību noteica arī Eiropas Badmintona federācijas lēmums mainīt gada atskaites sistēmu. Līdz šim Eiropā badmintona gads sākas ar 1.jūliju, un tas radīja problēmas noteikt jauniešu piederību konkrētai vecuma grupai. Tagad viss ir skaidrs – jaunietis attiecīgai vecuma grupai ir piederīgs visu gadu.

Līdz šim kopvērtējuma bija paredzētas divas turnīru kategorijas: Latvijas čempionāts un pārējie turnīri, paredzot, ka Latvijas čempionātā ir 2 x vairāk punktu nekā parējos turnīros. Turpmāk ir paredzētas vēl divas kategorijas. D kategorijas par reģionālajiem turnīriem, paredzot uz 1/2 mazāk punktus nekā parastajiem turnīriem. Ieviesta arī B kategorija par Latvijā notiekošajiem starptautiskajiem turnīriem un Latvijas čempionāta posmiem. A kategorija tiek saglabāta par Latvijas čempionāta finālu, savukārt C kategorija tiek saglabāta kā iepriekšējā pamata kategorija.

Kopvērtējuma netiks iekļauti visi posmi, bet gan tikai 2/3 no vidējā jauniešu apmeklējuma turnīros, bet ne mazāk kā 6 posmi. Šos skaitļus gan vēl iespējams precizēt kopā ar Latvijas badmintona treneriem. ir ierosinājums kopvērtējumā ieskaitīt tikai četrus vai piecus labākos rezultātus. Gada nogalē tiktu rīkots īpašs pasākums jauniešiem.

Esošā punktu piešķiršanas kārtība būtu aktuāla 2015.gadā. Par 2016.gadu tiktu lemts atsevišķi, ievērtējot pārejas perioda kļūdas un ierosinājumus.

Latvijas jauniešu reitingu administrēs, papildinās un pilnveidos Latvijas Badmintona federācijas Jaunatnes attīstības komisijia, kuru vada pieredzējušais treneris un badmintona dzīves organizētājs Pēteris Kažemaks.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s