LLU 28.Universiādē badmintonā pārliecinoši uzvar siguldieši Kristaps Kalniņš un Marta Gavare

15.novembrī LLU Sporta centrā notika LLU 28.Universiādes badmintona turnīrs, kurā piedalījās 18 studenti un 12 studentes, pārstāvot visas 8 Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes. Studenti izcīnīja medaļas vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu un sieviešu dubulstpēlēs.

Vīriešu vienspēļu turnīrā pārliecinoši uzvarēja šī gada Latvijas vicečempions vīriešu vienspēlēs Kristaps Kalniņš, kurš sākot ar šo mācību gadu ir pārcēlies no Siguldas uz Jelgavu, lai studētu LLU Lauksaimniecības fakultātē. Arī otrajā vietā palika spēlētājs ar Latvijas čempionātu pieredzi – Matīss Putniņš, kurš šogad ir pārcēlies no Talsiem uz Jelgavu, lai studētu LLU Meža fakultātē. Trešo vietu izcīnīja šrilankietis Lakmal Kularatne, kurš Jelgavā studē LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē, kā arī sācis piedalīties Latvijas badmintona reitinga turnīros.

Sieviešu vienspēlēs jau trešo gadu pēc kārtas uzvarēja siguldiete Marta Gavare, kura Jelgavā studē LLU Pārtikas tehnoloģiju fakultātē. Marta Gavare kopā ar savas fakultātes studenti Diānu Pečkovsku uzvarēja arī sieviešu dubultspēlēs. Tādējādi Marta Gavare arī šogad kļuva par LLU Universiādes absolūto čempioni badmintonā.

LLU Universiāde ir vietēja mēroga “studentu olimpiāde”.  Studiju gada garumā tiek rīkotas sacensības daudzos sporta veidos. Universiādes ietvaros sacenšas astoņas augstskolas fakultātes vīriešu un sieviešu komandu vērtējumā. Sacensībās piedalās klātienes studenti, maģistranti un doktoranti, kā arī iepriekšējā gada absolventi. Noslēgumā tiek noskaidrotas sportiskākās fakultāšu komandas pa sporta veidiem un kopvērtējumā.

LLU 28.Universiādes kopvērtējumā no badmintona turnīra visvairāk punktus vīriešiem nopelnīja Meža fakultāte, bet sievietēm Pārtikas tehnoloģiju fakultaltāte. Vīriešiem 2.vietā Lauksaimniecības fakultāte, 3.vietā Pārtikas tehnoloģiju fakultāte, savukārt sievietēm 2.vietā Vides un būvzinātņu fakultāte, 3.vietā Meža fakultāte.

Šogad LLU Universiādes badmintona turnīrā piedalījās vairāk dalībnieku nekā iepriekšējā mācību gadā, kad vīriešu vienspēļu turnīrā piedalījās 13 spēlētāji, bet sieviešu vienspēļu turnīrā 7 spēlētājas. Šogad vīriešu vienspēlēs bija 18 spēlētāji, bet sieviešu vienspēlēs 12 spēlētājas.

Atgādinām, ka 30.oktobrī pēc 5 mēnešu remontdarbiem atsāka darboties LLU Sporta zāle, kurā ir ieklāta jauna un sporta vajadzībām atbilstoša grīda. Ir  iezīmētas līnijas volejbola, basketbola un badmintona laukumiem. Tagad LLU sporta zālē ir 5 dubultspēļu laukumi, nevis 3 dubultspēļu un 2 vienspēļu kā bija iepriekš.

LLU ir radīti badmintonam ļoti labvēlīgi apstākļi. Studentiem pieejams arī Latvijas badmintona federācijas piešķirtais Pasaules badmintona federācijas skolu programmas “Shuttle time” badmintona inventārs – 16 raketes, 24 volāni un 4 badmintona tīkli. Turklāt, labākie LLU badmintona spēlētāji tiek iekļauti LLU izlasē, tādējādi saņemot iespejas apmeklēt arī trenažieru zāli un LLU peldbaseinu.

Badmintona nodarbības LLU studentiem ir bezmaksas divas reizes nedēļa – pirmdienās un trešdienās no 16:30 līdz 18:00.

LLU šobrīd studē arī daudzi ārzemju studenti, tai skaitā no tādām valstīm kā Šrilanka, Pakistāna, Indija un Ķīna, kur badmintons ir viens no populārākajiem sporta veidiem, tādējādi aktīva badmintona dzīve LLU ir arī veids, kā šo pieaistīt šo valstu studentus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s