Latvijas junioru čempionātā badmintonā medaļa arī jelgavniekam

U19MDLatvijas U19 junioru badmintona čempionātā medaļu izcīnījis arī 13 gadu vecais jegavnieks Pauls Eliass Rozenvalds, kurš palika 3.vietā vīriešu dubultspēlēs pāri ar savu vienaudzi Alenu Zandovki no Siguldas. Abi pārinieki bija jaunākie Latvijas U19 čempināta medaļnieki.

Šī bija Jelgavas 4.vidusskolas 7b klases skolnieka Paula Eliasa Rozenvalda pirmā medaļa Latvijas U19 čempionātā. Iepriekš Pauls Eliass Rozenvalds bija izcīnījis zelta medaļas vīriešu dubultspēlēs 4 gadus pēc kārtas, sākot ar U11 vecuma grupu 2014.gadā, tad U13 vecuma grupā 2015. un 2016.gadā, kā arī U15 vecuma grupā 2017.gadā. Kopā Pauls Eliass Rozenvalds izcīnījas jau 8 medaļas Latvijas čempionātos, tai skaitā 4 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas.

Latvijas U19 badmintona čempionāta medaļnieki saņēma ne tikai medaļas, bet arī “Dienas žurnāli” sarūpēto žurnālu paku ar “Ilustrētā Zinātne”, “Ilustrētā Vēsture” un “Ilustrētā Junioriem” decembra numuriem, kā arī T-kreklus no Latvijas badmintona federācas ģenerālsponsora “Yonex”.

Latvijas 2017.gada junioru čempionāts notika Siguldā, vienkopus pulcējot 52 Latvijas spēcīgākos juniorus no Liepājas, Talsiem, Jelgavas, Olaines, Salaspils, Siguldas, Cēsim, Valmieras un Rīgas. Uz Latvijas čempionātu sākotnēji tika pieteikti 74 spēlētāji, taču Latvijas čempionātā varēja piedalīties tikai 24 dalībnieki vīriešu vienspēlēs, 24 dalībnieces sieviešu vienspēlēs, 12 pāri vīriešu dubultspēlēs, 12 pāri sieviešu dubultspēlēs un 16 pāri jauktajās dubultspēlēs. Dalībnieki uz Latvijas čempionātu kvalificējās saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu 2017.gada 21.novembrī.

Kvalificēšanās uz Latvijas čempionātu junioriem ir tāda pati kā kvalificēšanās uz Pasaules un Eiropas čempionātu, kā arī Olimpiskajām spēlēm. Šis ir veids, kā Latvijas badmintona federācija  jauniešus izpazīstina ar sistēmu, kāda darbojas badmintonā lielajos turnīros. Tāpēc šobrīd nav plānots mainīts čempionāta rīkošanas kārtību, nosakot lielāku dalībnieku skaitu.

Latvijas čempionāts badmintonā junioriem jau tradicionāli notiek decembra sākumā. Juniori ir mudināti visu gadu piedalīties reitinga turnīros un krāt reitinga punktus, lai kvalificētos uz Latvijas junioriem visnozīmīgāko Latvijas badminona turnīru gadā.

Badmintonā Pauls Eliass Rozenvalds trenējas Jelgavā, LLU Sporta centrā, kopā ar LLU studentiem. Šobrīd Pauls Eliass Rozenvaldsaktīvi gatavojas savam pirmajam Eiropas čempionātam U15 vecuma grupā, kas notiks 2018.gada februārī Krievijas pilsētā Kazaņā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s