Latvijas badmintona Gada balvas tiek arī jelgavniekiem

20170121_230401_(medium)Aizvadītājā nedēļas nogalē Latvijas badmintona federācijas jau trešo gadu pēc kārtas pasniedz Latvijas badmintona Gada balvas. Šogad balvu pasniegšana notika Siguldas kluba “Kaķis”. Balvas tika pasniegtas 18 nominācijās. Divas no balvām tika pasniegtas jelgavniekiem – par Gada augstskolu tika atzīta LLU, savukārt Gada aktīvākais spēlētājs ir Jelgavas 4.vidusskolas 7b klases skolnieks Pauls Eliass Rozenvalds.

Tradīcija pasniegt Latvijas badmintona Gada balvas tika aizsākta 2016.gadā, Valkā, izvērtējot 2015.gadā notikušo. Pirmā Gada balvas pasniegšanas ceremonija notika vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu, bet sākot ar 2017.gadu šie pasākumu tika rīkoti atsevišķi. Latvijas badmintona kalendārā Gada balvas pasniegšanai ir rezervēts laiks – janvāra trešās nedēļas sestdienas vakarā.

Lai noskaidrotu Latvijas badmintona Gada balvas ieguvējus, tiеk rīkota Latvijas badmintona spēlētāju un klubu aptauja internetā. Aptaujas balsojuma 1.kārtā balsotāji līdz 14.janvārim varēja pieteikt savus atbilžu variantu, 2.kartā līdz 19.janvārim bija iespēja balsot tikai par trim populārākajām atbildēm no 1.kārtas. Otrajā kārtā katrs varēja nobalstot tikai vienu reizi, turklāt pirms balsojuma ir nepieciešama pierakstīšanās Google.

Gada augstskola – LLU

Par Gada augstskolu tika atzīta Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kurā regulāri notiek LLU universiādes, kā arī radīti apstākļi, lai studenti varētu bezmaksas regulāri trenēties badmintonā. LLU sporta centrā jau vairākus gadus pēc kārtas notiek arī Latvijas Universiādes badmintona turnīrs. LLU badmintona nodarbībās ir redzami ne tikai LLU studenti ar Latvijas čempionātu pieredzu, bet arī studenti no ārvalstīm, kur badmintons ir viens no populārākajiem sporta veidiem.

“Badmintons augstskolās ir viena no Latvijas badmintona federācijas prioritātēm 2018.gadā, jo gribētos izveidot spēcīgu augstskolu komandu badmintona līgu, lai augstskolām būtu motivācija piesaistīt labākos badmintona spēlētājus savu studentu pulkā,” atzina Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Aktīvākais spēlētājs – jelgavnieks

Latvijas badmintona federācijas reitinga sistēmā Paula Eliasa Rozenvalda rezultāti 2017.gada sezonā tika reģistrēti 75 reizes. Tas gan nenozīmē to, ka viņš ir piedalījies 75 turnīros, jo vienā turnīrā katram spēlētājam ir iespējams pieteikties trijās kategorijās, tai skaitā vīriešu vienspēlēs, vīriešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs.

2017.gadā bija notikuši 76 Latvijas badmintona reitinga turnīri. Jāpiebilst, ka Latvijas badmintona reitingā tiek iekļauti arī rezultāti no Pasaules badmintona reitinga turnīriem, kā arī nozīmīgākajiem Baltijas turnīriem. Arī Pauls Eliass Rozenvalds 2017.gadā ir piedalījies Eiropas U17 reitinga turnīrā Viļņā, Eiropas skolu komandu čempionātā Francijā, kā arī vēl 7 citos ārvalstu turnīros.

2017.gada Pauls Eliass Rozenvalds jau ceturto gadu pēc kārtas izcīnīja Latvijas čempionāta zelta medaļas vīriešu dubultspēlēs. Viņa kontā kopā ir jau 5 Latvijas čempionāta zelta medaļas, 2 sudraba un 1 bronzas medaļa.

Šobrīd Pauls Eliass Rozenvalds gatavojas savam līdz šim būtiskākajam turnīram – Eiropas čempionāta U15, kas no 16. līdz 18.februārim notiks Krievijas pilsētā Kazaņā.

Jelgavnieki vēl trijās nominācijās

Jelgavas badmintonisti bija nominēti arī divās citās nominācijās. Uz Gada skolu pretendēja arī Jelgavas 4.vidusskola, kurā darbojās fakultatīvais badmintona pulciņš piektdienās, kuru vada Ilze Miklaševica. Šī balva šogad tika piešķirta Liepājas 6.vidusskolai.

Uz Gada pašvaldība pretendēja arī Jelgavas pilsēta, kurā šogad jau trešo gadu notiks Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International”, kā arī notiek citi nozīmīgi Latvijas badmintona turnīri. Šogad balvu Gada pašvaldība saņēma Sigulda, kurā 2017.gadā tika atklāts jaunais sporta centrs, kurā ir iekārtoti 8 badmintona laukumi.

Uz Gada menedžeris pretendēja arī Ozolnieku badmintona dzīves organizētājs Olafs Krūzmētra, kurš aizvadītajā gadā ļoti veiksmīgi Ozolnieku sporta centrā noorganizēja Latvijas klubu komandu čempionātu. Balsojuma trešajā kārtā Latvijas badmintona federācijas Valde un Treneru komija nolēma šo balvu šogad nepiešķirt.

Jāatzīmē, vēl kādu saistību ar Jelgavu – Latvijas badmintona Gada balva arī šogad bija Jelgavas keramiķes Unas Ļahas ar rokām darināts badmintona bumbiņas siluets no baltā māla, ko ikdienā varēs izmantot kā dizaina elementu – sveču paliktni.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s