Latvijas čempionātā badmintonā arī daudz jelgavnieku

LV_cempionats_2018_22018.gada 3.-4.februārī Siguldas Sporta centā notiks Latvijas čempionāts badmintonā, kurā piedalīsies arī daudzi spēlētāji no Jelgavas un Ozolniekiem, tai skaitā Terēze Balode, Guntis Leska, Vadims Čulka un Pauls Eliass Rozenvalds no Jelgavas, Ainārs Zanders un Olafs Krūzmētra no Ozolniekiem, kā arī LLU studenti Kristaps Kalniņš no Siguldas un Artis Matīss Putniņš no Talsiem.

3.februārī Siguldas Sporta centrā notiks visi kvalifikācijas turnīri, kā arī tiks noskaidroti čempioni vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēles. Finālspēles sāksies 19:30. Savukārt, 4.februārī notiks vīriešu un sieviešu vienspēļu turnīrs. Finālspēles sāksies 18:30. Visas finālspēlēs tiešraidē translēs Sportacentrs TV.

Latvijas čempionātam sākotnēji pieteicās 117 spēlētāji, pārstāvot Liepāju, Talsus, Penkuli, Jelgavu, Ozolniekus, Baložus, Iecavu, Jēkabpili, Salaspili, Siguldu, Cēsis, Valmieru un Rīgu.

Latvijas čempionātā piedalīsies arī spēlētāji, kas ikdienā dzīvo, mācās un trenējās ārzemēs, tai skaitā Niks Podosinoviks atbrauks no Dānijas, Ieva Pope no Nīderlandes, Monika Radovska no Francijas, kā arī Ivo Keišs un Ginters Rundēlis no Norvēģijas.

Uz Latvijas čempionāta finālturnīru, saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu, kvalificējās 24 labākie spēlētāji vienspēlēs un 12 labākie pāri dubultspēlēs, savukārt 8 spēlētāji vienspēlēs un 4 pāri dubultspēlēs tiks noteikti kvalifikācijas turnīrā, kas notiks sestdien, 3.februārī.

Visvairāk dalībnieku ir vīriešu vienspēļu turnīrā – 58, no kuriem 34 sākotnēji cīnīsies kvalifikācijas turnīrā. Jauktajās dubultspēlēs ir 26 pāri (14 kvalifikācijā), vīriešu dubultspēlēs 24 pāri (12 kvalifikācijā), sieviešu vienspēlēs 38 spēlētājas (12 kvalifikācijā), sieviešu dubultspēlēs 16 pāri.

Vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu badmintonā, nacionālie čempionāti notiks arī citas Eiropas valstīs, tai skaitā Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Īrijā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Skotijā, Slovēnijā, Zviedrijā, Šveicē un Velsā. Eiropas badmintona kalendārā nacionālajiem čempionātiem ir rezervēts laiks – februāra pirmās nedēļas nogale.

Sestdien, 3.februāra vakarā, atpūtas pauzē starp Latvijas čempionāta badmintonā dubultspēļu fināliem, Siguldas sporta centrā TV tiešraidē <<uzstāsies arī konkursa Supernova 2018 pusfināliste Monta, izpildot savu konkursa dziesmu “1000 Roses”>>.

“Šī ir pirmā reize, kad Latvijas čempionātā spēļu starplaikā ir šāds muzikāls priekšnesums, taču tas nav nekas neparasts badmintona turnīros visā pasaulē, kur badmintona turnīri pulcē daudz skatītājus un turnīri ir kā lieli svētki ar dažādiem priekšnesumiem un reklāmas akcijām. Mēs uz to vēl ejam, taču esmu pārliecināts, ka arī Latvijas skatītājiem, redzot klātienē labas badmintona spēlēs, pieaugs interese gan par līdzijušanu, gan pašiem uzspēlēt,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

>>> Skatīt pieteikušos spēlētāju sarakstu, spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt Latvijas čempionāta badmintonā nolikumu

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s