LLU vīriešu komanda izcīna 2.vietu Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrā

Aizvadītajā nedēļas nogalē LLU Sporta namā Jelgavā notika Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrs, kurā piedalījās arī LLU vīriešu un sieviešu badmintona izlases. LLU vīriešu komanda izcīnīja 2.vietu, savukārt LLU sieviešu komandai nācās samierināties ar 4.vietu.

Vīriešu vienspēļu turnīrā piedalījās pieci LLU studenti, turklāt trīs no viņiem bija ārzemnieki. 8.vietu izcīnīja Artis Matīss Putniņš no Talstiem, 9.vietu Kristaps Liepa no Saldus novada, 10.vietu Leshoy Lorance no Indijas, 11.vietu Lakmal Kularatne no Šrilankas, 12.vietu Akhil Sajeev no Indijas.

Sieviešu vienspēļu turnīrā piedalījās divas LLU studentes. Elza Lote Buša no Cēsīm izcīnīja 6.vietu, bet Laura Skujevska no Penkules izcīnīja 11.vietu. Abas LLU studentes kopā piedalījās arī sieviešu dubultspēļu turnīrā, tajā izcīnot 4.vietu. Tāpat abas piedalījās arī jaukto dubultspēļu turnīrā. Laura Skujevska kopā ar Lakmal Kularatne izcīnīja 6.vietu, bet Elza Lote Buša kopā ar Arti Matīsu Putniņu izcīnīja 7.vietu.

Vīriešu dubultspēles piedalījas divi pāri no LLU. Kristaps Liepa & Lakmal Kularatne izcīnīja 3.vietu, bet Indijas studentu pāris Leshoy Lorance & Akhil Sajeev palika ceturtie.

Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrā piedalījās 26 dalībnieki, kuri pārstāvēja sešas Latvijas augstskolas, tai skaitā RTU, RSU, LU, LLU, DU un LSPA. Turnīrā piedalījās arī 5 ārvalstu studenti, kuri pārstāvēja Vāciju, Indiju un Šrilanku. Tāpat jāatzīmē, kā turnīrā piedalījās ne tikai pieredzējuši badmintona spēlētāji, bet arī savas augstskolas patrioti no citiem sporta veidiem, tai skaitā LSPA studente un kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kura piedalījusies Soču un Phjončhanas Olimpiskajās spēles, kā arī LLU studente un florboliste Laura Skujevska.

Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrā piedalījās arī Latvijas 2019.gada čempioni, tai skaitā Reinis Krauklis un Jekaterina Romanova, kuri, saprotams, bija favoriti. RTU students Reinis Krauklis izcīnīja visas trīs iespējamās zelta medaļas, tādējādi kļūstot par Latvijas XXIX Universiādes badmintona absolūto čempionu. Savukārt LSPA studente Jekaterina Romanova uzvarēja sieviešu vienspēļu turnīrā, izcīnīja 2.vietu sieviešu dubultspēlēs un 3.vietu jauktajās dubultspēlēs, tādējādi saņemot visu kalumu medaļas.

Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrā tika noskaidroti uzvarētāji visās piecās badmintona disciplīnās – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs. Individuālie rezultāti tikai iekļauti arī Latvijas XXIX Universiādes kopvērtējumā.

Vīriešu kopvērtējumā 1.vietu izcīnīja RTU (104 punkti) , 2.vietā – LLU (44 punkti), 3.vieta – RSU (29 punkti), 4.vieta – LSPA (22 punkti), 5.vieta – DU (3 punkti).

Sieviešu kopvērtējumā 1.vieta RTU (76 punkti), 2.vieta – LSPA (44 punkti), 3.vieta – LU (35 punkti), 4.vieta – LLU (29 punkti), 5.vieta – RSU (27 punkti), 6.vieta – DU (22 punkti).

Latvijas Universiādes sezonās ir piedalījušās vidēji vismaz 5 augstskolas vīriešiem un vismaz 4 augstskolas sievietēm. Gadījumā, ja 2 gadus pēc kārtas netiek sasniegts minimālais augstskolu skaits, konkrēto sporta veidu sacensību statuss pāriet uz Latvijas Studentu čempionātu.  Šogad Latvijas Universiādes kalendārā iekļauti 18 sporta veidi, tai skaitā basketbols, pludmales volejbols, telpu futbols, 7×7 futbols, florbols, regbijs, vieglatlētika, slēpošana, peldēšana, zole, šahs, svarcelšana, spiešana guļus, spēka trīscīņa, svarabumbu celšana, džudo, galda teniss un badmintons.

Lai motivētu Latvijas badmintonistus piedalīties Latvijas Universiādes badmintona turnīrā, tam ir noteikts fiksēts Latvijas badmintona reitinga koeficients – 6. Tādējādi Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīra uzvarētāji saņems 600 reitinga punktus.

Latvijas Badmintona federācija, sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību, ir noteikusi fiksētu Latvijas Universiādes badmintona turnīra norises laiku – marta pirmo sestdienu. Šajā dienā Latvijas badmintona kalendārā netiks plānotas citas nozīmīgas badmintona sacensības, savukārt augstskolas, treneri un studenti jau savlaicīgi var plānot savu līdzdalību  Latvijas Universiādes badmintona turnīrā.

>>> Skatīt Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīra dalībnieku un spēļu sarakstu
>>> Skatīt Latvijas XXIX Universiādes kopvērtējumu badmintonā
>>> Skatīt bilžu galeriju Inbox Foto

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s